Atpakaļ

Liepājas teātrī notiks pirmizrāde iestudējumam “Mīlestības vārdā”

Šodien plkst.18 Liepājas teātrī notiks pirmizrāde šīs sezonas pēdējam jauniestudējumam “Mīlestības vārdā”, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisors Jānis Znotiņš kopā ar savu komandu – dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni un horeogrāfi Agati Bankavu, kuriem pievienojies arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Kā atzīmē teātris, Znotiņš ir vienīgais režisors Latvijā, kurš mērķtiecīgi veido izrādes jauniešiem, piemēram, viņš veidojis iestudējumu “Mēs, roks, sekss un PSRS” Valmieras teātrī.

Tieši vidusskolēni ir arī gaidāmā iestudējuma mērķauditorija. Izrādei “Mīlestības vārdā” dots žanriskais apzīmējums – jutekliska satīra.

Izrādes radošā komanda jaunajā darbā centusies izpētīt, kas ir tradicionāla ģimene, iztēloties un izdzīvot uz skatuves pareizas un tradicionālas attiecības. Tā rezultātā komanda nonākusi pretrunu un smieklu pasaulē, tāpēc ir radusies juteklīga satīra par mīlestības un attiecību tēmu.

“Laikmetā, kurā jauni cilvēki aizvien mazāk satiek viens otru dzīvē, un, neraugoties uz plašajām tehnoloģiju iespējām, bieži vien izjūt dziļu vientulību, sabiedrība grūž jaunu cilvēku prātos priekšstatus par to, kā pareizi, kad un ar ko viņiem būtu jāveido attiecības. Šie priekšstati tiek nodoti no paaudzes paaudzē, atstājot cilvēkos dziļus nospiedumus un nepārvaramas bailes kļūdīties. Jaunībā mīļotā cilvēka meklējumi ir sevišķi aktuāli un jūtīgi. Radošā komanda uzskata, ka pret tiem jāattiecas ar vislielāko cieņu, jo dzīve tikai tāpēc ir skaista, ka tā nav mūžīga, un tajā cilvēkiem ir dota spēja just, iemīlēties, pārdzīvot un mīlēt,” izrādes tematiku iezīmē teātris.

Izrāde tiek veidota ar teātra jaunajiem aktieriem, kas paši ir jauni cilvēki, un attiecību veidošanas vai neveidošanas jautājums arī viņiem ir aktuāls.

Dažādās attiecību variācijas, sākot ar Ādamu un Ievu Ēdenes dārzā, turpinot ar latviešu tautas dainām un precību tradīcijām, un pat iejūtoties Lāčplēša, Laimdotas un Spīdolas attiecībās, izspēlēs Kintija Stūre, Madara Kalna, Agnija Dreimane, Valts Skuja, Kārlis Artejevs un Artūrs Irbe.

“Mīlestības vārdā” paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 15 gadiem.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.