Atpakaļ

Liepājas un Ventspils skolēni mobilitātes izaicinājumu hakatonā izcīna 1500 eiro

Noslēdzies izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”)un Transporta un sakaru institūta (TSI) pirmais mobilitātes hakatons jauniešiem “Smart Move”, kurā komanda “Impuls” no Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas un Ventspils tehnikuma – Renārs Mihailovs, Valērija Rodčenkova, Rihards Kundziņš – izcīnīja galveno balvu 1500 eiro, informēja “JA Latvia” mārketinga vadītāja Lauma Treimane.

Jaunieši izvēlējās risināt mikromobilitātes pētījuma izaicinājumu, piedāvājot savu risinājumu – elektrisko skūteri cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kas ir piestiprināms pie ratiņkrēsla, kā arī mobilo lietotni vieglākai, ērtākai un drošākai mobilitātei un maršruta plānošanai tieši cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

TSI simpātiju balvu no mentoru komandas saņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas jauniešu komanda “Spīdīši” – Gavrils Kņiga, Žans Barinovs, Regnārs Kārkliņš, Anna Marija Bunce, Uļjana Polovko.Viņi arī risināja mikromobilitātes pētījuma izaicinājumu, piedāvājot mobilo lietotni kopā ar mobilā telefona turētāju, lai veicinātu drošus braukšanas paradumus, pārvietojoties ar popularitāti guvušajiem elektroskūteriem.

Hakatonā skolēniem bija iespēja izvēlēties un risināt kādu no piedāvātājiem uzdevumiem – alternatīvo degvielas veidu izmantošana tālsatiksmes pārvadājumos, sabiedriskā transporta satiksmes uzlabošana cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, satiksmes plūsmas uzbošana krustojumos, kopbraukšanas pakalpojumu attīstīšana un mikromobilitāte.

Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas komanda “Biologistics” prezentēja ideju – dīzeļa motora/ģeneratora implementācija kravas elektroauto, lai pārveidotu transporta līdzekļus ar adapteri, kas apvienos elektroauto un iekšdedzes transportlīdzekļu dzinēja priekšrocības.

Daugavpils Tehnoloģiju un Tūrisma tehnikuma komanda “AET” prezentēja kravas hibrīdauto ar biodīzeli un portatīvos saules paneļus, lai attīstītu alternatīvo degvielu izmantošanas perspektīvām tālsatiksmes pārvadājumiem Eiropā.

Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas komanda “Kebab shops” prezentēja E-kapsulas prototipu, lai uzlabotu mikromobilitāti Jūrmalā.

Savukārt Rīgas Teikas vidusskolas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandas “Echo fusion” ideja bija biodegviela videi,

draudzīgi pārstrādājot tieši plastmasas atkritumus.

Kopbraukšanas taksometrs jeb vairāku pasažieru maršrutu apvienošana vienā, loģiskā un secīgā maršrutā ar mobilās lietotnes palīdzību, kas veidota interaktīvās spēles formātā, ir Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas un Jelgavas 4. vidusskolas komandas “Avee solution” risinājums.

Lai veicinātu kopbraukšanas pakalpojumu dažādību un pieejamību, samazinātu vienreizējus braucienus, Jūrmalas Kauguru vidusskola prezentēja mobilo lietotni “Co Riders”, ar kuras palīdzību tās lietotājiem būtu iespēja iegūt dažādus bonusus par kopbraukšanas izmantošanu.

Arī komanda “Nos certe vincere” no Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas prezentēja mobilo kopbraukšanas lietotni, kas palīdzētu gan socializēties, gan nonākt sev vēlamajā galamērķī. Līdzīgs priekšlikums arī Jelgavas tehnikuma komandai “StarZ”, taču viņu mobilā lietotne paredzēta tieši cilvēkiem ar kustību traucējumiem – karšu ceļvedis ērtākai mobilitātei. Savukārt Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas “TRAM” komandas risinājums mobilitātes izaicinājumam – spēļošanas risinājums, kas veicinātu kopbraukšanas pakalpojumu izmantošanu.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas komanda pārsteidza ar savu ideju – amonjaka izmantošanu vilcienos, jo vilciens ar iekšdedzes dzinēju, kas darbojas ar amonjaku, palīdzētu samazināt emisijas.

“Ikdienā strādājot ar topošajiem uzņēmējiem, mēs redzam, ka jauniešiem piemīt ne vien liels radošais potenciāls, bet arī padziļināta interese un zināšanas par dažādām STEM disciplīnām, kas izcili noderēs mobilitātes risinājumu izstrādē, kuriem ideālā gadījumā varētu būt arī biznesa potenciāls,” saka “JA Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Hakatons “Smart Move” 2024 norisinājās no 8. – 9.maijam Transporta un sakaru institūta telpās Rīgā, Valērijas Seiles ielā 1.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.