Atpakaļ

Liepājas Valsts tehnikumā norisināsies ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklase

 Liepājas pašvaldība sadarbībā ar Liepājā un Rīgā dzīvojošajiem ukraiņiem organizē sadraudzības pasākumu – ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklasi, uz kuru aicināts ikviens interesents, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pasākums tiek rīkots, lai veicinātu uz Latviju no kara šausmām atbēgušo un dzīvojošo ukraiņu integrāciju, sniegtu liepājniekiem iespēju iepazīt ukraiņu ēdienu gatavošanas tradīcijas, kā arī stiprinātu vietējo iedzīvotāju un ukraiņu sadraudzību.

Sestdien, 29.oktobrī, no plkst.17 līdz 19 Liepājas Valsts tehnikuma telpās norisināsies ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklase. Pasākums ir bezmaksas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta vadītāja Inta Šoriņa skaidro, ka Liepājai un tās cilvēkiem, esot daļai no atbildīgas sabiedrības, ir skaļāk jārunā par Ukrainā notiekošo, tēmai pievēršot daudz lielāku nozīmi ne tikai sociālās palīdzības kontekstā. Liela daļa sabiedrības ir mazliet iemigusi pie “jaunā un normālā” – nežēlīgā kara kaimiņvalstī.

Ņemot vērā to, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programma paredz arī citu tautu kultūras iepazīšanu ne tikai ar klasiskās kultūras – kā koncerti vai teātra izrādes, bet arī nacionālajiem ēdieniem un praktisko zināšanu apmaiņu, šķita būtiski uzaicināt uz Liepāju aktīvās Rīgas ukrainietes un sniegt iespēju Liepājā dzīvojošajiem ukraiņiem iepazīt jaunus cilvēkus, apgūt prasmes un dalīties pieredzē. “Tādējādi sniegsim iespēju arī Liepājā esošajiem ukraiņiem nedaudz “izrauties” no ikdienas rūpēm,” norāda Šoriņa.

Jau kopš aprīļa Rīgas centrā atvērta mājas virtuve “Borščs”, kur vairākas čaklas ukrainietes aicina par ziedojumiem nobaudīt boršču un citus tradicionālos ukraiņu ēdienus. Oktobra pēdējā nedēļā ukrainietes no Rīgas ieradīsies Liepājā, lai ne tikai veidotu sadraudzību ar liepājniekiem un pilsētā esošajiem ukraiņiem, bet arī kopā ar ģimenēm labāk iepazītu Latviju un apskatītu Liepāju.

Ar šīs meistarklases palīdzību ir vēlme aktualizēt un nodrošināt dažādas aktivitātes mikrorajonos, kā arī sniegt iespēju liepājniekiem apgūt jaunas iemaņas un prasmes, tādējādi veicinot sabiedrības iesaisti dažādos pilsētas procesos.

Meistarklasei jāpiesakās, rakstot uz e-pastu “liepaja2027@liepaja.lv”, vai zvanot uz tālruņa numuru 22 017 277.