Liepājas vidusskolēni domās idejas bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” teritorijas attīstībai
No šodienas līdz 24.martam norisināsies Liepājas otrā Jauniešu foruma “Mana nākotnes pilsēta” trešā kārta, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.
Trešajā kārtā Liepājas vidusskolu, profesionālo izglītības iestāžu un augstskolu jaunieši attīstīs tālāk pamatskolēnu idejas bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” ēku un teritorijas attīstībai.
Foruma otrajā kārtā piedalījās septiņas komandas.
LSEZ pārvalde un pašvaldība bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” teritorijā redz iespēju izveidot videi draudzīgu industriālu parku, kurš tiktu integrēts pilsētvidē un būtu pieejams ikvienam, vienlaikus blakus moderniem ražošanas uzņēmumiem, kas darbojas pēc aprites ekonomikas principiem, būtu vieta arī dažādām radošām un aktīvām nodarbēm.
Hakatona uzdevums ir izveidot un prezentēt viena bijušā “Liepājas metalurga” industriālā objekta digitālu vai materiālu modeli un tā funkcijas pamatojumu. Prezentācijas saturā jāiekļauj tas, kāpēc izvēlēta šī ideja, kā tā pilnveidota, kā objekts darbosies atjaunotajā bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurga” teritorijā.
Jauniešu idejas un radošos risinājumus vērtēs īpašā izveidota žūrija, kuras sastāvā strādās – LSEZ pārvaldes komercdarbības atbalsta daļas vadītāja Evita Pērkone, Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatora vadītāja Vita Liepiņa, Digitālo inovāciju parka IT projektu vadītājs Nils Kuncītis, neatkarīga eksperte Anete Bērziņa un “Radošuma pils” lektore Juta Birzniece.
Liepājas otro Jauniešu forumu “Mana nākotnes pilsēta” rīko Liepājas Novada fonds un LSEZ pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi un Būvvaldi. Kā norāda Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže, foruma galvenais mērķis ir iesaistīt visu vecumu bērnus savas pilsētas nākotnes plānošanā, veicinot domāt un nebaidīties sapņot.
Liepājas otrā Jauniešu foruma pirmā kārta norisinājās 2022.gada oktobrī un novembrī. Kopumā iesaistījās 11 Liepājas pirmskolas un sākumskolas izglītības iestādes. Ar pedagogu starpniecību bērniem tika piedāvāti pieci esoši objekti, kuru pielietojumam nākotnē noderētu labas idejas – metāllūžņu pieņemšanas cehs, metāla lauztuve, siltumtrašu estakādes, siltumnīcas, kā arī pagājušā gadsimta 70-tajos gados celtais bunkurs – civilās aizsardzības patvertne.
Aktivitāte bija liela un arī radošie darbi dažādi un interesanti. Lielākā daļa bērnu bija zīmējuši un veidojuši atrakciju parkus, akvaparkus, daudzfunkcionālus sporta laukumus, kafejnīcas, bibliotēkas, papildinot tās ar dažādām interesantām lietām, piemēram, kaķiem. Bija arī botāniskais dārzs ar taureņiem, Inženieru skola vecajā metāla lauztuves ēkā. Visi radītie darbi tika noglabāti “Ideju bankā”, kurus tālāk izmanto pamatskolu jaunieši, piebilst Ratniece-Kadeģe.