Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Liepājnieki aicināti piedalīties Donoru dienā

Liepājas iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā, tādējādi palīdzot līdzcilvēkiem, kam nepieciešamas asinis.

Ņemot vērā to, ka Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle Liepājas Reģionālās slimnīcā atrodas ārpus pilsētas centra, iedzīvotāju ērtībām turpinās Donoru dienas dažādos Liepājas mikrorajonos.

Tuvākā iespēja ziedot asinis būs 13.septembrī, LOC Olimpiskajā centrā, Brīvības ielā 39. Asinsdonoru pieņemšanas laiks ir ieplānots no plkst.9 līdz 13.

Donoriem iepriekš jāreģistrējas, aizpildot anketu šeit vai zvanot pa tālruni 63 481 264 vai 26 557 743. Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte, kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

Lai nodrošinātu pietiekamu asins krājumu, donoru asinis ir nepieciešamas regulāri. Donoru asinis katru dienu gan glābj dzīvību pacientiem operāciju laikā, gan uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, piemēram, asins vēža slimniekiem ir nepieciešamas viena līdz trīs donoru asins devas dienā, bet reizi trijos mēnešos asins plazmas pārliešana ir nepieciešama arī kādam jaundzimušajam.