Atpakaļ

Lietotni “112 Latvija” lejupielādējuši 30 000 Latvijas iedzīvotāju

Lietotni “112 Latvija” lejupielādējuši vairāk nekā 30 000 Latvijas iedzīvotāju, kas savos viedtālruņos saņēma arī vairākus brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plānots, ka 20.maijā pirmo reizi paziņojumu par trauksmes sirēnu pārbaudi “112 Latvija” lietotāji saņems arī savos viedtālruņos.

“Lietotnes “112 Latvija” jaunās iespējas īpaši palīdz tiem cilvēkiem, kuriem stresa situācijās ir grūti koncentrēties, un ļauj palīdzību izsaukt, veicot izvēlnes lietotnē.

Tāpat noderīgi, ka jaunā lietotne ļauj ērti saņemt paziņojumus sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem, trauksmes sirēnu pārbaudi un citiem notikumiem, kas liek iedzīvotājiem būt gataviem nepieciešamības gadījumā rīkoties vai prasa iedzīvotāju nekavējošu rīcību, norāda VUGD priekšnieks Mārtiņš Baltmanis.

Tādēļ VUGD aicina ikvienu lejupielādēt savā viedtālrunī bezmaksas lietotni “112 Latvija”, kas palīdzēs ērti informēt operatīvos dienestus, ja nepieciešama palīdzība, kā arī saņemt brīdinājuma paziņojumus, piemēram, par trauksmes sirēnu pārbaudi.

“112 Latvija” ir valsts iestādes izstrādāta un uzticama. Visa informācija, kas tiek prasīta, veicot reģistrāciju lietotnē, ir pamatota ar esošo vai nākotnē plānoto lietotnes funkcionalitāti. “Īpaši svarīgi ir atļaut kopīgot atrašanās vietas datus lietotnes izmantošanas laikā. Tādējādi, zvanot uz tālruņa numuru 112 un tikai tajā brīdī, dispečers varēs redzēt zvanītāja aptuveno atrašanās vietu. Tas ir būtiski, lai pēc iespējas ātrāk operatīvie dienesti varētu sniegt palīdzību tiem nelaimē nokļuvušajiem, kuri nespēj nosaukt savu atrašanās vietu.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.