Atpakaļ

Lietuva divus kontroles punktus uz robežas ar Baltkrieviju plāno slēgt 15.augustā

Lietuva divus no sešiem robežkontroles punktiem uz robežas ar Baltkrieviju slēgs 15.augustā, paredz Lietuvas Satiksmes ministrijas izstrādātais valdības lēmuma projekts.

Dokumentā teikts, ka “ģeopolitisko apstākļu dēļ un draudu mazināšanas nolūkā” uz laiku tiks apturēta Šumskas un Tverečas kontrolpunktu darbība.

Satiksmes plūsma tiks novirzīta uz Medininku kontrolpunktu, kas ir lielākais un tehniski vislabāk aprīkotais. Kā norāda Satiksmes ministrija, šajā kontrolpunktā ir rentgena kontroles sistēma, savukārt Tverečas un Šumskas kontrolpunktos tādas nav.

Iepriekš Lietuvas amatpersonas izteikušās, ka abu robežkontroles punktu slēgšana tiek apsvērta saistībā ar apdraudējuma pieaugumu, ko rada daļas Krievijas grupējuma “Vagner” algotņu pārvietošana uz Baltkrieviju.

Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta priekšnieka vietnieks Sauļus Nekraševičs iepriekš teica, ka dažu robežkontroles punktu ar Baltkrieviju slēgšana palīdzētu samazināt riskus.

Viņš apstiprināja, ka Šumskas un Tverečas robežkontroles punktos automobiļu un personu caurlaidība ir ierobežota.

Savukārt Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta priekšnieks Rustams Ļubajevs sacīja, ka atbalstītu vairāk nekā divu no sešiem Lietuvas robežkontroles punktiem ar Baltkrieviju slēgšanu, “jo tas ļautu mums samazināt, teiksim tā, nevēlamu personu plūsmu”.