Atpakaļ

Lietuvas pilsonim par Krievijas kara noziegumu slavināšanu tirdzniecības centrā piemēro 7000 eiro sodu

Prokuratūra piemērojusi 7000 eiro sodu Lietuvas pilsonim, kurš 3.februārī kādā tirdzniecības centrā Rīgā slavinājis Krievijas kara noziegumus, informēja Valsts policija.

Kriminālprocess paātrinātā kārtībā 48 stundu laikā tika nodots Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. 5.februārī prokurors Lietuvas pilsonim piemērojis 7000 eiro sodu.

Savukārt sāktajā administratīvajā procesā turpinās izmeklēšanas pasākumi.

Jau ziņots, ka 3.februārī kādā tirdzniecības centrā Rīgā apsardzes darbinieki pamanīja vīrieti, kurš tirdzniecības centra gaitenī urinēja, tāpēc apsargi vīrieti administratīvajā kārtībā aizturēja. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija.

Tika noskaidrots, ka minētais vīrietis ir 1984.gadā dzimis Lietuvas pilsonis. Iepriekš vienu reizi viņš bija nonācis policijas redzeslokā par administratīvu pārkāpumu, proti, par konfliktu aviolidojuma laikā.

Pārkāpējs kļuva agresīvs un izrādīja neapmierinātību ar policijas darbu, draudēja un izteicās slavinoši, runājot par Krievijas kara noziegumiem un Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, izteica vēlmi, lai Latvijā ienāk Krievijas karaspēks un “ieved kārtību”.

Ņemot vērā vīrieša izteikumus, viņš tika aizturēts kriminālprocesuālā kārtībā un nogādāts Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldē.

Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess par kara noziegumu attaisnošanu un administratīvo pārkāpumu process par sabiedriskās kārtības traucēšanu.