Atpakaļ

Likumsargi pabeidz izmeklēšanu pret ventspilnieku par draudiem nogalināt cilvēkus

Likumsargi pabeiguši izmeklēšanu pret ventspilnieku par draudiem nogalināt cilvēkus, informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Šā gada 16.augustā ap plkst.20.20 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ventspilī, Lidotāju ielā sievietei un viņas pusaugu dēlam skrien pakaļ nepazīstams vīrietis, draudot izdarīt slepkavību un nodarīt miesas bojājumus. Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā noskaidroja, ka sievietei ar nepazīstamu vīrieti bija izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis skrējis viņai pakaļ, izsakot draudus.

Sieviete ar dēlu skrējusi uz savu transportlīdzekli, bet vīrietis viņu noķēris un ar plaukstu iesitis sievietei pa seju, pēc kā viņa turpināja bēgt prom, saucot pēc palīdzības.

Šeršņova informē, ka policisti, ierodoties notikuma vietā, ieguva informāciju par vīrieša pazīmēm un nodeva šīs ziņas Ventspils Pašvaldības policijas amatpersonām, kopīgi sākot meklēšanas pasākumus. Vīrieti kāda nama iekšpagalmā pamanīja un aizturēja Pašvaldības policisti un nodeva Valsts policijas rīcībā. Aizturēšanas brīdī vīrietis atradās 1,88 promiļu reibumā. Sieviete ar gūtajiem miesas bojājumiem vērsās medicīnas iestādē.

Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un šā gada jūnijā Ventspilī, tēmējot ar ieroci, izteica draudus nogalināt tirdzniecības vietas apsargu.

Valsts policijas amatpersonas 18.augustā devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas stājies spēkā.

Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, skaidro policijas pārstāve.