LMT līdz 2031.gadam varētu sasniegt 500 miljonu eiro apgrozījumu gadā
Šāds apgrozījums būtu 60% pieaugums, salīdzinot ar 2023.gadu.
Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka šāda plāna īstenošana būs atkarīga no uzņēmuma nākotnes izaugsmes turpmākā scenārija, īpašnieku ambīcijām un iespējas eksportēt.
LMT aplēses rāda, ka, 2025.gadā, sākot attīstīt jau identificētās iespējas aizsardzības jomā, ieguldot apjomīgākas investīcijas IoT jeb lietu interneta produktos un pakalpojumos un paplašinot mazumtirdzniecības portfeli Latvijā un Lietuvā, uzņēmuma EBITDA izaugsmes līmenis no 2025. līdz 2031.gadam palielinātos no 5% līdz 9% gadā.
LMT prezidents Juris Binde norāda, ka inovācijām un pievienotajai vērtībai jābūt svarīgam lielo uzņēmumu un valsts kapitālsabiedrību uzdevumam, taču to iespējams izpildīt tikai tad, ja uzņēmumi netiek ierobežoti ar šauru fokusu uz savu galveno biznesu.
Binde akcentē, ka LMT ir gatava pārmaiņām un plāno jau tuvākajā nākotnē gan inovatīvu pakalpojumu un produktu izstrādi aizsardzības nozarē, ieguldot savu potenciālu Latvijas militārās ekosistēmas stiprināšanā, gan eksporta tirgu tālāku apgūšanu un vēl ciešāku sadarbību ar vietējām institūcijām, lai veicinātu apjomīgākas investīcijas pētniecībā un attīstībā.
Uzņēmuma pārstāvji pauž, ka LMT finanšu attīstības dinamika pēdējo trīs gadu laikā liecina par stabilu, bet mērenu izaugsmi, ko uzņēmuma ieskatā būtu iespējams strauji kāpināt, vairāk investējot eksporta produktu un pakalpojumu radīšanā un jaunu tirgu apguvē.
“Tas pārskatāmā nākotnē varētu palielināt uzņēmuma vērtību pat vairākas reizes, ko varētu novērtēt investori, ja uzņēmuma akcijas tiktu kotētas biržā,” norāda uzņēmumā.
LMT viceprezidents finanšu jautājumos, valdes loceklis Alfs Janevics norāda, ka koncentrējoties tikai uz mobilo sakaru pamatbiznesa attīstību, ambiciozos mērķus sasniegt nebūs iespējams.
Mobilo un fiksēto sakaru tirgus Latvijā ir sasniedzis strukturālu ekonomisko brieduma līmeni, un šāda brieduma tirgos iespējas audzēt ieņēmumus pārsvarā diktē inflācijas līmenis ekonomikā un izmaksu bāzes samazinājums, tāpēc LMT plānotā izaugsme ir balstīta uz papildu ienākumu gūšanu no citiem biznesa virzieniem, kas uz 2030.gadu varētu sasniegt vismaz 30% no kopējiem ieņēmumiem, skaidro Janevics
LMT koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 310,269 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 0,6% un bija 32,069 miljoni eiro.
LMT kapitālā 49% pieder Zviedrijas “Telia Company” un tās meitaskompānijai “Sonera Holding”, pa 23% akciju pieder SIA “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% – SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor””.
Rakstīt komentāru