Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

LVM iepirks mežkopības pakalpojumus ES nozīmes aizsargājamo sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanai 36,9 hektāru platībā

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) iepirks mežkopības pakalpojumus Eiropas Savienības (ES) nozīmes aizsargājamo sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanai 36,9 hektāru platībā 2024. un 2025.gadam, liecina LVM publiskotā informācija.

Pakalpojumu iepirkums norisināsies konkursa kārtībā, kuram var pieteikties līdz 11.jūlija plkst.10.

LVM pārstāvji norāda, ka mežkopības darbu apmērs konkursā sadalīts deviņās iepirkuma daļās, bet informācija par plānotā konkursa līgumu cenu nav publiski pieejama.

Pēc uzņēmumā skaidrotā, cena būs atkarīga no potenciālajiem pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat LVM pārstāvji atzīmē, ka iepirktie mežkopības darbi nodrošinās paredzēto biotehnisko pasākumu īstenošanu projektā “LIFE-IP LatViaNature”, kurā LVM atjauno un uzlabo ES nozīmes mežu biotopu stāvokli 100 hektāru platībā un ierobežo krokainās rozes izplatību, uzlabojot dzīves apstākļus jūrmalas zilpodzei.

Konkursā uzņēmums iepirks mežkopības pakalpojumus krokainās rozes izplatības ierobežošanai 6,8 hektāru platībā un dažādu meža biotopu uzlabošanai 30,3 hektāru platībā Dienvidkurzemes, Ziemeļlatgales, Zemgales un Vidusdaugavas reģionos.

Konkursā LVM slēgs līgumus par jaunaudzes kopšanu ar nevēlamo sugu izvākšanu, atvērumu veidošanu, nozāģētu bērzu celmu apdedzināšanu, platību līdzināšanu, krokainās rozes krūmu ceru izrakšanu, sadedzināšanu un citu darbu izpildi.

Tāpat konkursā plānoti darbi, kuru izpildei nepieciešama specializēta traktortehnika, kā arī vairāki darbi, kas paveicami ar rokas darba rīkiem un motorinstrumentiem. Tāpēc konkursam var pieteikties arī pretendenti, kuriem nav specializēta tehnika un iepriekšēja pieredze šādu darbu izpildē.

Kopumā līdz 2025.gada beigām projekta “LIFE-IP LatViaNature” laikā LVM veiks meža biotopu atjaunošanas darbus un testēs dabai draudzīgas mežsaimniecības metodes četrās traucējumu atkarīgu mežu pilotteritorijās, kā arī meklēs efektīvāko invazīvās krokainās rozes ierobežošanas veidu.

Projekts “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” īstenots ar ES “LIFE” programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Jau ziņots, ka LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 626,019 miljoni eiro, kas ir par 10,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 8,8% – līdz 220,838 miljoniem eiro.

LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.