Atpakaļ

LVRTC: “eParaksts” kopš tā ieviešanas Latvijā izmantots vairāk nekā 420 miljonus reižu

“eParaksts” 18 gadu laikā kopš tā ieviešanas Latvijā izmantots vairāk nekā 420 miljonus reižu, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) pārstāvji.

Sākotnēji “eParaksts” bija tikai valsts pārvaldes iestāžu un uzņēmumu vadītāju oficiālās saziņas un dokumentu elektroniskās parakstīšanas rīks, bet kopš 2018.gada tas ir kļuvis par plaši integrētu ikdienas rīku.

Pašreiz “eParakstu” identitātes apliecināšanai un dokumentu parakstīšanai izmanto katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vecumā no 14 gadiem, tostarp aktīvākais lietotājs šogad “eParakstu” ir izmantojis gandrīz 70 000 reižu.

Šogad “eParaksta” rīki tiek izmantoti vairāk nekā 380 000 reižu dienā, kamēr pirms desmit gadiem “eParaksts” tika lietots vien 6800 reižu dienā.

LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols norāda, ka tas, ka šodien “eParakstu” ikdienā lietojam 55 reizes biežāk nekā pirms desmit gadiem, apliecina drošu digitālo risinājumu nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

Visplašāk šobrīd iedzīvotājiem pieejama eID karte, kas iedzīvotājiem tiek izsniegta no 2012.gada. Pirms 12 gadiem eID karte ar “eParakstu” tika izsniegta 41 000 iedzīvotāju, savukārt šobrīd tā ir vairāk nekā 1,2 miljoniem iedzīvotāju.

Drošai e-Identitātes apliecināšanai “eParaksta” rīki tiek izmantoti vidēji 1,7 miljonus reižu mēnesī. Visplašāk identitātes apliecināšanai iedzīvotāji izmanto lietotni “eParaksts mobile”. Pērn “eParaksta” rīku izmantošana e-Identitātes apliecināšanai pieauga par vairāk nekā 60%.

Jau ziņots, ka LVRTC apgrozījums 2023.gadā bija 25,788 miljoni eiro, kas ir par 2,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 2,9 reizes un bija 16,314 miljoni eiro.

LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. LVRTC pārvalda valstij piederošās mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilais telefons” (LMT) daļas.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.