Atpakaļ

Mācību iestādēs Ventspils pusē dienesta suņi norāda uz 11 jauniešiem

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļas Kurzemes grupas kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo, veica profilaktiskos pasākumus trīs mācību iestādēs Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.

Šīs nedēļas laikā likumsargi veica profilaktisko pasākumu mācību iestādēs, pamatojoties uz mācību iestāžu saņemtajiem pieteikumiem – pirmdien, 7.novembrī kādā mācību iestādē Valsts policijas dienesta suņi norādīja uz jaunieti, kurš, iespējams, atradies narkotisko vielu iespaidā. Lai to noskaidrotu, jaunietis tika nogādāti medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai. Tāpat pie jauniešiem tika atrastas elektroniskās cigaretes un izpildes šķidrumi. Kopumā uzsākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi. 

Otrdien, 8.novembrī tika uzsākti 3 administratīvo pārkāpumu procesi un pie personām atrastas elektroniskās cigaretes un to uzpildes šķidrumi, kā arī cigarešu paciņa, tabaka, ietinamais papīrs un filtri. Savukārt trešdien, 9.novembrī uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi par elektronisko cigarešu glabāšanu, savukārt viens administratīvo pārkāpumu process par bērna iesaistīšanu bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanā. Likumsargi noskaidroja personu, kurš nopirka jaunietei šo elektronisko cigareti un persona savu vainu izdarītajā atzina. 

Kopumā trīs dienu laikā Valsts policijā uzsākti 11 administratīvo pārkāpumu procesi par elektronisko cigarešu glabāšanu, par bērna iesaistīšanu bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanā un par, iespējams, narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu.

Atgādinām, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, kā arī glabāt un lietot alkoholiskos un enerģijas dzērienus. 

Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes notika iepriekš un, pēc mācību iestāžu pieteikumiem, notiks arī turpmāk.