Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Maijā divi divgadnieki guvuši elektrotraumas

Maijā Latvijā ir reģistrētas divas elektrotraumas – abas divgadīgiem bērniem, informēja AS “Sadales tīkls” pārstāvji.

Vienā gadījumā bērns ievietoja rozetē skrūvgriezi un saņēma strāvas triecienu, otrā – bērns guva elektrotraumu, jo pieskārās pēc remontdarbiem nenoslēgtas kontaktligzdas vadiem.

“Sadales tīkls” atgādina, ka par elektrodrošu vidi mājoklī ir atbildīgi vecāki, aicinot ieviest drošas rozetes un nekad neatstāt mazuļus bez uzraudzības.

Bērni līdz piecu gadu vecumam visbiežāk elektrotraumas gūst, ievietojot smalkus priekšmetus kontaktligzdās vai pieskaroties neizolētiem, bojātiem vadiem vai bojātām elektroierīcēm.

Savukārt ar skolas vecuma bērniem svarīgi pārrunāt elektrodrošības noteikumus – īpaši, sākoties vasaras brīvlaikam, kad ikgadēji pieaug elektrotraumu skaits.

“Sadales tīkla” pārstāvji norāda, ka ir būtiski akcentēt, ka jābūt uzmanīgam ar elektroiekārtu lietošanu ūdens tuvumā, ka nedrīkst elektroierīces pašrocīgi labot, pirms tam neatvienojot no sprieguma, tāpat jāatgādina par drošu uzturēšanos elektrolīniju un citas elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

Domājot par mājokļa elektrodrošību, būtiski veikt elektroinstalācijas pārbaudes – atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem tās jāveic vismaz reizi desmit gados.

“Sadales tīkls” ir valstij piederošajā “Latvenergo” koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.