Atpakaļ

Maijā pieaugs “Užavas alus” produktu cenas

Maijā pieaugs “Užavas alus” produktu cenas, norādīja “Užavas alus” dibinātājs un valdes loceklis Uldis Pumpurs.

Viņš skaidroja, ka vidējā alga valstī ir palielinājusies par 12,9%, tāpēc uzņēmumam nepieciešami papildus finanšu resursi, lai varētu pacelt algu darbiniekiem.

Tāpat Pumpurs norādīja, ka, neskatoties uz aktīvu attīstību, pēdējos mēnešos uzņēmumā novērojama negatīva bilance. Uzņēmums, salīdzinot ar konkurentiem un citiem tirgus segmentiem, nedaudz palielināja “Užavas alus” produktu cenas gan pandēmijas laikā, gan arī kara Ukrainā pirmajos gados.

Taču, kā atzīmēja Pumpurs, izdevumi turpinājuši palielināties, un to ietekmēja inflācija, elektroenerģijas cenas, degvielas cenas un depozīta sistēmas apkalpošana. Rezultātā pēdējos mēnešos uzņēmuma izdevumi pārsnieguši ienākumus.

Pumpurs piebilda, ka patlaban uzņēmums attīsta eksportu uz Lielbritāniju.

Jau ziņots, ka “Užavas alus” 2022.gadā strādāja ar 3,975 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pērn pieauga 27,2 reizes un sasniedza 84 357 eiro. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publicēti.

Kompānija reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 30 000 eiro. “Užavas alus” īpašnieki ir Oskars Pumpurs (99%) un Uldis Pumpurs (1%).