Atpakaļ

“Māju kafejnīcu dienās” piedalījušās 496 kafejnīcas

No jūlija līdz septembra vidum organizētajās “Mājas kafejnīcu dienās” šajā gadā piedalījās 496 mājas kafejnīcas, pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Akcija valsts mērogā notika otro reizi, uzņemot 60 650 viesus 43 administratīvajās teritorijās.

LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, norāda, ka 57% apmeklētāju papildus mājas kafejnīcām apmeklēja arī tuvējos tūrisma objektus, savukārt 87% mājas kafejnīcu apmeklētāju atzīmē, ka plāno atgriezties reģionā, kurā apmeklējuši kafejnīcas.

“Redzam, ka interese aug arī no potenciālo dalībnieku puses – 84% apmeklētāju atzinuši, ka labprāt izmēģinātu paši piedalīties mājas kafejnīcu dienās,” pauž Šīrava.

“Mājas kafejnīcu dienās 2022” par improvizētu restorānu kļuva mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, apmeklētājiem tika piedāvāta arī plašāka kultūras programma.

“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir LIAA un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas jau no 2019.gada, bet kopš 2021.gada tās notiek visā Latvijā. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas administratīvajās teritorijās.