Atpakaļ

Maksa par caurlaides noformēšanu atsevišķiem transportlīdzekļiem CSDD e-pakalpojumu vidē būs 7,26 eiro ar PVN

Maksa par caurlaides noformēšanu atsevišķiem transportlīdzekļiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumu vidē būs 7,26 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), otrdien nolēma valdība.

Atsevišķos gadījumos ar Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izsniegtām caurlaidēm pasta komersantu transportlīdzekļiem un tādiem Saeimas, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts kancelejas, ministriju, Augstākās tiesas un Ģenerālprokuratūras transportlīdzekļiem, ar kuriem nogādā pasta sūtījumus, pildot attiecīgo uzdevumu, ir tiesības neievērot apstāšanās noteikumus un stāvēšanas noteikumus uz laiku līdz 30 minūtēm, blakus caurlaidei novietojot informāciju par laiku, kad transportlīdzeklis attiecīgajā vietā apturēts, kā arī ceļa zīmju “Braukt aizliegts”, “Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts” un “Kravas automobiļiem braukt aizliegts” prasības.

Arī transportlīdzekļiem, ar kuriem veic inkasāciju, pildot attiecīgo uzdevumu, ir tiesības neievērot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, kā arī ceļa zīmju “Braukt aizliegts”, “Mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt aizliegts” un “Kravas automobiļiem braukt aizliegts” prasības.

Satiksmes ministrija caurlaides izsniedz pasta komersantu reģistrā reģistrēta pasta komersanta īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim, kuru izmanto pasta pakalpojumu sniegšanai, universālā pasta pakalpojuma sniedzēja īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim, kuru izmanto universālā pasta pakalpojuma sniegšanai, kā arī Saeimas, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts kancelejas, Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras un ministrijas īpašumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim, ar kuru nogādā šo institūciju dokumentus.

Valsts policija izsniedz caurlaides apsardzes komersantam vai kredītiestādes iekšējās drošības dienestam, kas veic skaidras naudas inkasācijas apsardzi.

Lai atvieglotu caurlaižu izsniegšanas procesu un atteiktos no caurlaižu noformēšanas papīra formā un nodrošinātu caurlaižu pieteikšanu un noformēšanu elektroniskā vidē, tādējādi, samazinot administratīvo slogu, tiek izstrādāts jauns tiesiskais regulējums. Paredzēts ieviest jaunu CSDD e-pakalpojumu, kas saistīts ar caurlaižu noformēšanu elektroniski pasta komersantu, institūciju un inkasentu transportlīdzekļiem un atteikties no caurlaižu izsniegšanas papīra formā, samazinot ar to saistīto administratīvo slogu.