Atpakaļ

Mākslas centrā “Noass” ar animācijas izlasi atklās videomākslai veltītu festivālu “Ūdensgabali”

Rīgas mākslas centrā “Noass” ar animācijas izlasi no festivāla “Ars Electronica” šovakar plkst.19 atklās videomākslai veltītu festivālu “Ūdensgabali”, informēja mākslas centra pārstāve Keitija Eizenbārde.

Programmā iekļauti seši animācijas darbi, kas apvieno tehnoloģiskās inovācijas datoranimācijas jomā ar sociāli politiskiem un personīgiem vēstījumiem.

Savukārt no plkst.20.30 tiks rādīta Oberhauzenes īsfilmu festivāla godalgoto video izlase, kurā iekļauti pieci darbi no tādām valstīm kā Izraēla, Argentīna, Zviedrija, Rumānija un Vācija.

Festivāls “Ūdensgabali” šogad notiks 23.reizi, un tas iezīmēs trīs videomākslai aktuālas tēmas – animācija, eksperiments un solidaritāte, atzīmēja Eizenbārde.

Galerijas

Iecerēts, ka 26.jūlijā tiks rādītas trīs festivālu izlases – eksperimentālā videomākslas izlase no festivāla “ExIS Experimental Film & Video Festival” Korejā un “MADATAC” Spānijā, kā arī Oberhauzenes īsfilmu festivāla izlase.

Savukārt festivāls noslēgsies 2.augustā ar Latīņamerikai veltītu Oberhauzenes īsfilmu festivāla izlasi, videomākslu no Ukrainas un video kompozīciju “FemLink: Agresija”, kas apvienos 24 videomākslas darbus, ko radījušas mākslinieces no 24 valstīm, tostarp Latvijas.

Videomākslas darbi tiks rādīti oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā. Ieeja seansos ir bez maksas.