Atpakaļ

Marta sākumā Latvijā vīrietis miris no elektrotraumas

Marta otrajā nedēļā kāds vīrietis Latvijā saņēmis nāvējošu elektriskās strāvas triecienu, informēja AS “Sadales tīkls” pārstāvji

Negadījuma laikā cietušais veicis darbus ar augstspiediena ūdens mazgātāju. Šādās situācijās nāvējošu elektrotraumu var radīt gan bojājumi pašā elektroiekārtā, gan arī problēmas īpašuma iekšējā elektrotīklā.

Marta otrajā nedēļā Latvijā reģistrēta arī elektrotrauma, ko guvis bērns, mājās uzkāpjot uz, visticamāk, bojāta elektrības vada.

Savukārt februārī reģistrētas piecas elektrotraumas, tostarp cietis arī gadu vecs bērns, kas saņēmis strāvas triecienu, iebāžot sīku priekšmetu rozetē.

“Sadales tīkla” pārstāvji atgādina, ka ir ļoti būtiski sekot līdzi gan ikdienā izmantojamo elektroierīču darba kārtībai, gan arī regulāri – vismaz reizi desmit gados – veikt mājokļa iekšējā elektrotīkla pārbaudi, piesaistot sertificētu speciālistu.

Īpaša vērība elektrodrošībai jāpievērš, lietojot ierīces, kas darbojoties rada ūdens cirkulāciju vai ūdens spiedienu – piemēram, ūdenssūknis, ūdens augstspiediena tīrītāji vai elektriskie ūdens maisītāji, boileri un citas iekārtas, jo ūdens klātbūtne ievērojami palielina smagu vai letālu elektrotraumu gūšanas risku.

Savukārt, ja mājoklī uzturas mazi bērni, svarīgi ir nosegt rozetes, bērniem pieejamā vietā neturēt vadus vai spriegumam pieslēgtu elektrotehniku.

“Sadales tīkls” ir valstij piederošajā “Latvenergo” koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.