Atpakaļ

Martā Ventspilī uzstāsies britu mūsdienu džeza trio “GoGo Penguin”

Sestdien, 12. martā, Ventspilī, koncertzālē Latvija viesosies mūsdienu džeza trio GoGo Penguin no Lielbritānijas. Uzstāšanās Ventspilī būs trio vienīgais koncerts Latvijā, portālam Kuramo.lv pavēstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

GoGo Penguin jeb pianists Kriss Ilingvorts, basģitārists Niks Bleka un sitaminstrumentālists Džons Skots ir džeza trio no Mančestras, ko mūzikas apskatnieks Line of Best Fit lakoniski un asprātīgi pasludinājis par “britu džeza Radiohead”.

Trio savu mūziku raksturo kā sintēzi starp roku, džezu un minimālismu, līdztekus iedvesmojoties no tādiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem kā Aphex Twin vai Four Tet. Viņu mūzikā saklausāmi breikbīti, minimālistiskas klavieru melodijas, spēcīgas basa līnijas, elektronikas iedvesmotas bungu partijas un himniski rifi. Ietekmju un atsauču šai mūzikā ir daudz, taču viens ir skaidrs – GoGo Penguin ir radījuši jaunu un drosmīgu skanējumu, kas beigu beigās raksturīgs un piederošs tikai viņiem pašiem, stāstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve.

2014. gadā GoGo Penguin ieraksts v2.0 nominēts prestižajai Mercury balvai kā gada albums.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Publicitātes foto