


Mediju darbības nepārtrauktības nodrošināšanai krīzēs trīs gadus ieguldīs 15 000 eiro ik gadu



Mediju darbinieku izglītošanai darbības nepārtrauktības nodrošināšanai krīzes situācijās trīs gados atvēlēs 15 000 eiro ik gadu, paredz Mediju politikas pamatnostādņu īstenošanas plāns 2025.-2027.gadam, kas iesniegts publiskajai apspriešanai Tiesību aktu portālā.
Līdztekus kā viens no uzdevumiem plānā norādīts panākt, lai līdz 2027.gada otrajam pusgadam vismaz pieci mediji būtu izstrādājuši darbības nepārtrauktības plānus.
Tāpat, lai stiprinātu žurnālistu un mediju vides profesionāļu drošību, veicinot sabiedrības un tiesu varas izpratni par žurnālistu darbu un apdraudējumiem, paredzēts izstrādāt plānu žurnālistu drošības jautājumu risināšanai. Iecerēts, ka plāns tiks apstiprināts Ministru kabinetā 2025.gada pirmajā pusgadā.
Paredzēts medijiem īstenot arī mācības par darbu kara un konflikta apstākļos. Kā šī uzdevuma izpildes termiņš noteikts 2027.gada otrais pusgads.
Plānā definētie pasākumi tiks īstenoti piešķirto budžeta līdzekļu ietvaros, norādīts dokumentā.
Kā vēstīts, mediju politikas pamatnostādņu rīcības plāna īstenošanai trīs gados plāno atvēlēt vismaz 208 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Plāns paredz četrus rīcības virzienus – stipra Latvijas mediju vide un informatīvā telpa, droša mediju vide, neatkarīga mediju vide un kvalitatīva mediju vide. Savukārt četriem rīcības virzieniem pakārtotie, plāna īstenošanā izpildāmie uzdevumi ir nodrošināt sabiedrisko mediju attīstību, tuvinot finansējuma apjomu Eiropas vidējam, padarot finansēšanas modeli neatkarīgāku un caurskatāmāku, kā arī veicināt dažādu sabiedrības grupu sasniedzamību.
Plāna īstenošanai apzinātais valsts un pašvaldību budžeta finansējums 2025.gadā veido 75 379 058 eiro, 2026.gadā – 66 674 633 eiro, 2027.gadā – 66 674 633 eiro.
Latvijas Mediju politikas pamatnostādnes nosaka valsts mediju politikas pamatprincipus, mērķus, prioritātes un veicamos uzdevumus konkrētā laika periodā, kā arī papildina un turpina citos tematiski saistītos valsts politikas plānošanas dokumentos paredzēto attīstības perspektīvu. Pamatnostādnes veidotas, sinhronizējot tās ar valdības rīcības plāna mediju politikas virzieniem.