Atpakaļ

Mieriņa: Nemainīga Latvijas prioritāte ir drošība un atbalsts Ukrainai

Nemainīga Latvijas prioritāte ir drošība un atbalsts Ukrainai, šodien Saeimas namā uzrunājot Latvijas diplomātisko misiju vadītājus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Saeimas Preses dienestā, Mieriņa pauda, ka katram vārdam, ko izsakām sabiedrotajiem, ir milzīgs svars, atzīmējot, ka ne visa pasaule izprot Krievijas agresiju un hibrīdkaru, ko Latvija ir pieredzējusi uz savām robežām. Tā iemesla dēļ Latvijai jāspēj sabiedrotajiem skaidrot Krievijas agresijas izpausmes, sacīja Mieriņa, pateicoties diplomātisko misiju vadītājiem par viņu neatsveramo darbu.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra nepieciešamību iestāties par Latvijas interesēm, lai iedzīvotāji savās mājās būtu stipri un ekonomiski neatkarīgi.

“Valdības trīs prioritātes ir izglītība, veselība un, protams, aizsardzība, bet tikpat svarīga ir arī ekonomiskā sadarbība,” teica Mieriņa, aicinot diplomātisko misiju vadītājus dalīties ar priekšlikumiem, lai novērstu šķēršļus Latvijas ekonomiskajai izaugsmei un investīciju piesaistei.

Saeimas priekšsēdētāja kā prioritāti izcēla birokrātijas mazināšanu, lai veidotu ekonomiskai sadarbībai labvēlīgākus apstākļus. Mieriņa atzīmēja militāro industriju un sadarbību šajā jomā kā būtisku valsts ārējai un iekšējai drošībai.