Atpakaļ

Ministrs: Draudu skolām aktivitātes novērotas arī Igaunijā

Arī Igaunijā novērotas līdzīgas aktivitātes kā šonedēļ Latvijā, kur lielam skaitam skolu un bērnudārzu tika izsūtītas anonīmas draudu vēstules krievu valodā,

intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Abu kaimiņvalstu atbildīgie dienesti jau sazinājušies un konsultējušies par situāciju. Ministrs atgādināja, ka Latvija draudu vēstuļu pētīšanā sadarbojas arī ar ASV un Poliju, kur arī fiksētas līdzīgas darbības.

Pēc ministra vārdiem, draudu izteicēju skaidrošana visām valstīm vedoties komplicēti, zināma informācija esot iegūta, bet sīkākas ziņas izmeklēšanas interesēs netikšot izpaustas. Izmeklēšanas darbību rezultātā tikusi slēgta kāda “Telegram” grupa ar aptuveni 11 000 sekotāju.

Ministrs uzsvēra, ka pašlaik noteikti nevar teikt, ka draudu izsūtītājs ir kāda Latvijā mītoša persona.

Pirmais, ko cenšoties noskaidrot visu valstu atbildīgie dienesti, ir, vai vēstuļu avots visur ir viens un tas pats.

Kā ziņots, nedēļas sākumā divu dienu laikā vairākas izglītības iestādes visā Latvijā saņēma anonīmus draudu e-pastus krievu valodā. Valsts policija vērsa uzmanību, ka saņemtie e-pasti vērtējami kā zema līmeņa riska draudi un šī ir mērķtiecīga noziedzīga akcija, kuras mērķis ir destabilizēt sabiedrību un iestāžu darbu. Šī iemesla dēļ izglītības iestādes tikai aicinātas nepārtraukt darbu, tomēr virkne no tām tomēr izvēlējās veikt bērnu evakuāciju.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecinot, ka draudu sūtītājs bijis viens un tas pats, turklāt šī paša noziedznieka aktivitātes esot novērotas jau apmēram pirms gada, kad arī vairākas organizācijas saņēmušas līdzīgas draudu vēstules.