Atpakaļ

“Misija nulle” festivālā pulcēs drošības entuziastus

Šodien sociālās iniciatīvas “Misija nulle” dalībnieka uzņēmuma “BOTC Training” mācību poligonā notiks drošības entuziastu festivāls, informēja iniciatīvas pārstāvji.

Festivālā vienkopus pulcēsies iniciatīvas dalībnieku uzņēmumu pārstāvji, kuru ikdienas pienākumos ir nodrošināt atbilstīgas veselības aizsardzības un darba drošības politikas izstrādi uzņēmumā un tās iedzīvināšanu visos uzņēmuma pamatdarbības procesos, ieviešot praktiskus risinājumus.

Pasākuma dalībniekiem tā būs iespēja dibināt kontaktus, pārrunāt drošības jomas ikdienas izaicinājumus, kopā meklēt tiem risinājumus, dalīties zināšanās, pieredzē un praksē, ar kuru uzņēmumi lepojas, kā arī neveiksmēm, lai tās neatkārtotu citi, un iedvesmoties vienam no otra.

Festivāla dalībniekiem tiks piedāvātas iespējas atkārtot, atjaunot esošās un iegūt jaunas zināšanas un prasmes darba drošības jomā īpaši izveidotās darba stacijās. Tāpat varēs aplūkot drošības iekārtu paraugdemonstrējumus, izmēģināt meditāciju un krēslu jogu, kā arī saņemt konsultācijas par darba aizsardzības jautājumiem.

Dienas izskaņā pasākuma dalībniekus sagaida aktivitāte “Sardzē par dzīvību” jeb pozitīvi praktiskas sacensības pirmās palīdzības sniegšanā. Būvmateriālu ražotāja “Schwenk Latvija” valdes locekle Linda Šedlere uzsver praktisko treniņu nozīmi brīžos, kad nepieciešams spēt pieņemt lēmumu un pareizi rīkoties ārkārtas situācijā, kad darba vietā vai jebkurā citā vietā ir ne tikai apdraudēta cilvēka veselība un drošība, bet arī, kad cietušajam jāsniedz pirmā palīdzība.

Pasākuma laikā “Misijai nulle” pievienosies četri jauni iniciatīvas dalībnieki – “Misijas nulle” hartu svinīgi parakstīs Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova, SIA “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Krūmiņš, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāja Alda Ozola un SIA “SilJa” valdes priekšsēdētāja Silva Jeromanova-Maura.

Iniciatīva nosprauž vienotu mērķi – padarīt veselību un drošību par uzņēmuma prioritārajām vērtībām gan ikvienā pamatdarbības posmā, gan mijiedarbībā ar sabiedrību, mazinot darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski samazinot arī nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz nulli un preventīvi ieviešot pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai.

Iniciatīvas ilgtermiņa mērķis ir izaugt līdz kustībai, kas apvieno darba devējus, kuri nodarbina vismaz 50% jeb aptuveni 400 000 strādājošo Latvijā un ar savām aktivitātēm īsteno hartā nostiprinātos principus.