Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Nākamnedēļ atklās informatīvo kampaņu par pārtikas drošību “Safe2Eat”

Āgenskalna tirgus telpā “Jauniešu stacija” otrdien, 18.jūnijā, atklās Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes organizēto kampaņu par pārtikas drošību “Safe2Eat”, informēja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” pārstāvji.

Visu 2024.gadu kampaņā norisināsies dažādas sabiedrības informēšanas aktivitātes, kurās skaidros aktuālākos jautājumus par pārtikas nekaitīgumu un kvalitāti. Latvijā izcels tādas tēmas, kā ēdienu ilgstoša uzglabāšana, pārtikas higiēna, apstrāde un pārtikas drošības mītu izplatība internetā.

Kampaņā zinātnieki un nozares speciālisti palīdzēs patērētājiem veikt veselīgas izvēles ikdienā, izvēloties pārtiku sev un savai ģimenei.

Tāpat kampaņa stiprinās pastāvīgu sadarbību starp “Bior” un Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi, patērētāju organizācijām, pārtikas ražotājiem un sabiedrību, palīdzot iedzīvotājiem uzticēties pārtikai, ko viņi patērē.

“Bior” direktore Olga Valciņa norāda, lai pasargātu vienam otru, ir svarīgi, ka par pārtikas drošības pamatiem runātu jau ģimenē. Tāpēc kampaņa izveidota, lai sabiedrībai atgādinātu par zinātnē balstītiem ieteikumiem un izskaustu nepatiesu informāciju.

Informatīvās kampaņas atklāšanas pasākumā notiks arī viktorīna par internetā sastopamo mītu patiesumu.

Pasākums notiks plkst.13, kā arī tam varēs sekot līdzi attālināti “Bior” “Facebook” lapā un ziņu portālā “delfi.lv”.

“Bior” ir viens no lielākajiem zinātniskajiem institūtiem Latvijā. Tā Zivju resursu pētniecības departaments veic ne tikai zivju krājuma novērtēšanu Latvijā, bet arī ir iesaistījies vairākos Latvijas un starptautiskajos zivju faunas izpētes un aizsardzības projektos.