Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Nedēļas nogalē Rīgā svinēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu

Nedēļas nogalē Rīgā tiks svinēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, informēja Rīgas domes ārējās komunikācijas nodaļā.

Sestdien, 1.jūnijā, plkst.11 Doma laukumā norisināsies Bērnu dienas festivāls. Tajā gaidāmi jauniešu kolektīvu muzikālie priekšnesumi, deju priekšnesumi, vokālo ansambļu un folkloras kopu uzstāšanās, kā arī dažādas spēles, radošās darbnīcas un atrakcijas, kas iepriecinās bērnus jebkurā vecumā. Festivāla izskaņā uz skatuves kāps grupa “Citi zēni”.

Ar dažādiem pasākumiem sezonu sāks arī kultūrtelpas “Stropi”. No plkst.16 kultūrtelpā “Strops” Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā notiks pasākums bērniem “Sajūti pārsteigumu”. Tajā gaidāmi Rīgas cirka skolas audzēkņu priekšnesumi – klaunādes šovs, žonglēšanas darbnīca un atrakcijas ar burbuļiem. Vēlāk ar latviešu komponistu mūsdienu mūziku uzstāsies grupa “Trio Tresensus”.

Kultūrtelpā “Strops” Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde mazajiem skatītājiem “Sirēnas dziesma”. Kā stāsta idejas autori, ir daudz nostāstu par Sirēnu dziesmu un to, ko tā sola. Sirēnu klints stāv jūrā, un ir tikai daži varoņi, kuri dzīvi tikuši tai garām – Jāsons un argonauti, braucot pēc zelta aunādas, un Odisejs savos klejojumos.

Kultūrtelpā “Strops” Čiekurkalna bibliotēkas dārzā pirms došanās vasaras brīvlaikā notiks izglītojoši interaktīva nodarbība bērniem par ugunsdrošību kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta talismanu Lūsi un lielo leļļu muzikālā izrāde bērniem “Ķepaiņiem pa pēdām”.

2.jūnijā no plkst.11 kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies Ziemeļblāzmas 116. bērnu svētki “Sīki, mazi kukainīši”. Programmā – radošās darbnīcas, izzinošas nodarbības, konkursi, atrakcijas un koncerti. Pasākumu vadīs Bizbizmārīte un Bite.

Savukārt plkst.12 kultūras centrā “Mazā ģilde” notiks muzikālās apvienības “BikiGrupa” koncerts un radošā darbnīca. Koncertā piedalīsies arī dzejniece Inese Zandere.