Atpakaļ

Negaiss ietekmējis atsevišķas mobilo sakaru bāzes stacijas

Pirmdienas negaisi ietekmējuši atsevišķas mobilo sakaru bāzes stacijas.

Mobilo sakaru operatora SIA “Tele2” sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis sacīja, ka Tērvetes pusē un vēl dažviet Latvijā elektrības traucējumu dēļ bija ietekmēta atsevišķu bāzes staciju darbība, bet kopumā spēcīgais negaiss lielu ietekmi uz mobilajiem sakariem nav atstājis.

Savukārt informācijas un komunikācijas (IKT) pakalpojumu sniedzēja “Bite” korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola norādīja, ka vētras radītie traucējumi tīklā konstatēti Kurzemes reģionā, kur elektrības pārrāvumu dēļ notiek bojāto bāzes staciju pārslēgšana uz ģeneratoriem.

Vienlaikus Ahuna-Ozola sacīja, ka sakari klientiem tiek nodrošināti.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs valsts rietumu un centrālajā daļā izsludinājis sarkano brīdinājumu par ļoti bīstamu pērkona negaisu un stipru vētru, ļoti lielu krusu, intensīvām lietusgāzēm. Brīdinājums spēkā līdz plkst.19 pirmdienas vakarā.

Savukārt vēlāk pirmdienas pēcpusdienā un vakarā lielākais postoša pērkona negaisa risks būs Latvijas centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi. Vietām Vidzemē un Latgalē negaiss var plosīties vēl arī naktī uz otrdienu.