Atpakaļ

Nīcas pagastā ātrumpārkāpējs un dzērājšoferis policistiem piedāvājis 200 eiro kukuli

Dienvidkurzemes novada Nīcas pagastā ātrumpārkāpējs un dzērājšoferis policistiem piedāvājis 200 eiro kukuli, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Svētdien, 11.decembrī, ap plkst.12.20 VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas patrulēja Dienvidkurzemes novadā, Nīcas pagastā, un pamanīja transportlīdzekli “Volkswagen Passat”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 132 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 42 kilometriem stundā.

Kā norāda Šeršņova, likumsargi apturēja transportlīdzekli un izskaidroja vīrietim pārkāpuma būtību, pēc tam devās pēc alkometra, bet, kad atgriezās, transportlīdzekļa vadītājs turēja rokās naudu, cenšoties pierunāt policistu “pabraukt malā un parunāt”. Tika veikta alkohola koncentrācija vīrieša izelpā un konstatēts, ka viņš vadījis automašīnu, atrodoties 0,74 promiļu reibumā.

Transportlīdzekļa vadītājam tika norādīts doties uz VP dienesta transportlīdzekli, kur tika formēts pārkāpums, taču vīrietis atkārtoti piedāvāja naudu – 200 eiro – policistiem par to, lai viņš tiktu atbrīvots.

VP Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas vairākkārt izskaidroja vīrietim, ka piedāvāt kukuli ir pretlikumīgi, taču vīrietis turpināja izteikt piedāvājumu, rokās turot 200 eiro, lai tiktu palaists brīvībā bez soda.

VP amatpersonas pret vīrieti sāka divus administratīvo pārkāpumu procesus – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē.

Tāpat VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas pret vīrieti sāka kriminālprocesu par kukuļa došanu.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Pašlaik izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta, un tas paātrinātā kārtībā ir nodots prokuratūrai.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.