Atpakaļ

No 31.jūlija vilcieni no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ kursēs katru dienu

Sabiedriskā transporta padome piektdien nolēmusi no 31.jūlija ieviest pasažieru vilcienu reisus no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ katru dienu,informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Vilciens no rīta kursēs virzienā uz Rīgu, bet vakarā – uz Liepāju. Iedzīvotāju pastiprinātā pieprasījuma dēļ svētdienās šis maršruts tiks izpildīts divas reizes.

Līdz šim vilciens uz Liepāju kursēja tikai divas reizes nedēļā un bieži vien bijuši pārpildīti.

VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Artūrs Caune norāda virzienā Rīga-Liepāja tika rasts cits risinājums kā iepriekš, izmantojot vilcienu tehniskās iespējas un neseno infrastruktūras pilnveidi, kā arī rodot risinājumu autobusu maršrutu optimizēšanai un salāgošanai ar vilcienu reisiem.

Plānots, ka līdz ar vilcienu papildreisu ieviešanu brauciens virzienā Liepāja-Rīga kļūs īsāks, tuvojoties trīs stundu atzīmei, informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Izmaiņas nodrošinās kvalitatīva, stabila un prognozējama pakalpojuma saņemšanu lielākam pasažieru apjomam, jo viens vilciena sastāvs var pārvadāt vairāku reģionālo autobusu pasažieru apjomu.

Līdz ar vilcienu papildreisiem tuvāko mēnešu laikā pasažieriem būs jārēķinās arī ar izmaiņām reģionālo autobusu maršrutu kustību sarakstos, piemēram, maršrutos Rīga-Liepāja, Rīga-Jelgava-Dobele, kā arī tiks uzlabota reģionālo autobusu reisu savienojamība ar vilcienu reisiem.

Precīza informācija par izmaiņām vilcienu, autobusu kustību sarakstos virzienā Rīga-Liepāja-Rīga un vilcienu biļešu cenām būs pieejama jūlija beigās.

Paralēli, līdz šī gada beigām plānoti “Latvijas dzelzceļa” infrastruktūras uzlabošanas darbi, kas palīdzēs braucienu padarīt ātrāku. Tāpat tuvāko mēnešu laikā tiks vērtēta papildu pieturu iekļaušana maršrutā.

Kā norādījis “Pasažieru vilciens”, reisus varētu izpildīt trīs vagonu dīzeļvilcieni ar 210 sēdvietām.