Atpakaļ

No pirmdienas Latvijā ieplūdīs siltais gaiss

No pirmdienas Latvijā ieplūdīs siltā gaisa masa, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmā janvāra nedēļa aizvadīta ar aukstu un sniegotu laiku, gaisa temperatūra nedēļas izskaņā daudzviet noslīdēja līdz pat -20 līdz -25 grādiem.

Otrā jaunā gada nedēļa nesīs pārmaiņas – no pirmdienas intensīvi nokrišņi nav gaidāmi, kā arī siltā gaisa masa, kas pakāpeniski no rietumiem nesīs īslaicīgu atkusni.

No pirmdienas sals pakāpeniski mazināsies.

Pirmdien uzspīdēs saule, taču debesis no ziemeļiem pakāpeniski sāks aizklāt mākoņi, kas vakarā dažviet ziemeļaustrumos atnesīs nelielu sniegu. Pūtīs lēns vējš, dienā tas piekrastē pastiprināsies no rietumu puses.

Nakts uz pirmdienu būs visvēsākā jaunajā darba nedēļā – termometra stabiņš Kurzemē piekrastē noslīdēs līdz -9…-14 grādu atzīmei, rietumu rajonos līdz -19grādiem, centrālajos rajonos varētu būt līdz -24 grādiem, bet austrumos līdz pat līdz -30 grādiem.

Nedēļas izskaņā laikapstākļi būs mainīgi. Naktī uz piektdienu atkal paliks aukstāks, vietām gaisam atdziestot līdz -12 grādiem, savukārt brīvdienās valsts rietumu daļā termometra stabiņš pieturēsies tuvāk pie 0 līdz +2 grādu atzīmes, austrumos 0 līdz -5 grādiem.

Gaisa temperatūrai svārstoties no pozitīvas uz negatīvu, laiks būs slapjš – palaikam gaidāms slapjš sniegs, sniegs, veidosies apledojums.