Atpakaļ

No policijas bēguļojošs dzērājšoferis tiek pie kriminālprocesa un pieciem administratīvajiem procesiem

Kurzemē policija sākusi kriminālprocesu un piecus administratīvos procesus pret reibumā bēgošu autovadītāju,   informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Aizvakar, 4.aprīlī, ap plkst.21 VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, patrulējot Kazdangā, pamanīja transportlīdzekli “Audi”, kas pārvietojās bez iedegtiem tuvās gaismas lukturiem. Likumsargi VP dienesta transportlīdzeklim ieslēdza speciālo gaismas signālu un norādīja pretī braucošam transportlīdzeklim “Audi”, lai apstājas, taču tā vadītājs palielināja ātrumu un sāka bēgt, līdz likumsargiem izdevās viņu apturēt.

Tika noskaidrots, ka vīrietis atrodas 2,08 promiļu reibumā un ir bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. VP par notikušo ir sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Tāpat ir sākti pieci administratīvo pārkāpumu procesi par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgām prasībām, par virzienrādītāja nerādīšanu, veicot nogriešanās manevru pa labi, par braukšanu bez iedegtām noteiktām ārējām apgaismes ierīcēm diennakts tumšajā laikā, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana un par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem, norāda Šeršņova.

Savukārt par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli jeb par bēgšanu, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.