Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

No septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plāno paaugstināt par 50%

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA “Liepājas ūdens” paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Patlaban par vienu kubikmetru (m3) ūdens liepājnieki maksā 0,80 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN,).

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai uzņēmuma iesniegtais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts paredz, ka no šā gada 1.septembra līdz nākamā gada 31.augustam par ūdeni būs jāmaksā 1,20 eiro/m3 bez PVN, kas būs par 50% dārgāk.

Savukārt maksu par kanalizācija no esošajiem 1,03 eiro/m3 bez PVN plānots paaugstināt līdz 1,55 eiro/m3 bez PVN, kas būs par 50,5% dārgāk.

“Liepājas ūdens” skaidro, ka spēkā esošo tarifu izmaiņas ir saistītas ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos iekļaujamo izmaksu izmaiņām, kuras ietekmējis degvielas, materiālu un pakalpojumu cenu palielinājums, kredīta procentu maksājumu pieaugums, kā arī pieaugušas personāla izmaksas.

“Liepājas ūdens” pieder Liepājas pašvaldībai. Tā pamatkapitāls ir 26 856 071 eiro. Pērn uzņēmums strādājis ar 5,44 miljonu eiro apgrozījumu un tā zaudējumi sasnieguši 610 952 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.