Atpakaļ

No ugunsgrēkiem izglābti divi cilvēki

Otrdien no ugunsgrēkiem izglābti divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst.23.11 saņemts izsaukums uz Valdeķu ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ugunsdzēsēji no dzīvokļa izglāba cilvēku un likvidēja degšanu.

Plkst.11.26 VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Matkules pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva logā redzami dūmi. Notikuma vietā sākot pārmeklēt ēku, ugunsdzēsēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvokļa virtuvē deg sadzīves mantas sešu kvadrātmetru platībā.

Ugunsdzēsēji ar glābšanas maskas palīdzību no trešā stāva dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, bet no pirmā evakuēts vēl viens cilvēks. Savukārt pirms ugunsdzēsēju ierašanās no degošā dzīvokļa cilvēks evakuējās paša spēkiem.

Otrdienas rītā saņemts izsaukums uz Ogres novada Ogresgala pagastu, kur applūdušā tunelī bija iebraucis kravas mikroautobuss.

Ugunsdzēsēji, izmantojot laivu, no automašīnas izglāba trīs cilvēkus un izmantojot vinču izvilka mikroautobusu no applūstošā tuneļa.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 38 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.