Atpakaļ

Noteiktās teritorijās staltbriežu govis varēs medīt ar teļu medību atļaujām

Lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām, Valsts meža dienests (VMD) no šodienas atļauj noteiktās medību teritorijās dzinējmedību laikā staltbriežu govis medīt, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas, informēja VMD.

Teritorijas, kur staltbriežu skaitu ierobežos, noteiktas, pamatojoties uz datiem par staltbriežu postījumiem. Tostarp atvieglojums medību organizēšanā būs spēkā lielākajā daļā Latvijas teritorijas, izņemot daļu Latgales, Vidzemes, Sēlijas un Rīgas apkārtnes.

Precizēta teritoriālā informācija ir pieejama visās VMD virsmežniecībās.

Dienestā norāda, ka iepriekšējā 2022./2023.gada medību sezonā, izmantojot teļu atļaujas, tika nomedīti 3,2% no nomedīto staltbriežu govju kopskaita. VMD dati liecina, ka šajā medību sezonā Latvijā mitinās ap 69 000 staltbriežu, un to populācija pēdējos gados ir stabila ar kopējo tendenci samazināties.

VMD atgādina, ka staltbriežu govis atļauts medīt līdz nākamā gada 31.janvārim, pieaugušus staltbriežu buļļus – līdz 15.februārim, bet teļus un līdz divus gadus vecus buļļus – līdz 31.martam jeb medību sezonas beigām.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.