Atpakaļ

Notiks “Delnas” diskusija par interešu konflikta pārvaldību pašvaldībās

“Sabiedrība par atklātību “Delna”” (“Delna”) šodien rīkos ekspertu diskusiju tiešsaistē par interešu konflikta pārvaldību un deputātu ierobežojumiem savienot amatus pašvaldībās pēc administratīvi teritoriālās reformas, informēja “Delnas” pārstāve Agnija Birule.

Diskusija plānota no plkst.10 līdz 12 platformā “Zoom” ar tiešraidi “Delnas” “Facebook” lapā.

Pasākumā plānots diskutēt arī par to, vai skolu direktoriem un citiem pašvaldības iestāžu vadītājiem būtu nosakāms ierobežojums ieņemt vienlaicīgi pašvaldības deputāta un iestādes vadītāja amatu.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija pašlaik strādā pie topošā Pašvaldību likuma, kurā paredzēts pārskatīt interešu konflikta pārvaldības jautājums un lēmējvaras attiecības ar izpildvaru, norāda “Delnā”.

Pasākumā plānots ar pretkorupcijas un labas pārvaldības ekspertiem runāt par Latvijas paveikto, lai novērstu interešu konfliktu pašvaldību amatpersonu vidū, un par labas pārvaldības un politiskā godaprāta principu ievērošanu.

Pasākumu atklās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga (S) un kā eksperti līdzās “Delnas” pārstāvjiem runās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību darbības tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Marta Bergmane, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāve (KNAB) Inta Nolle un sabiedriskās politikas centra “Providus” vadošā pētniece labas pārvaldības un pretkorupcijas jautājumos Līga Stafecka.

Pasākuma otrajā daļā – publiskajā diskusijā – piedalīsies Saeimas un pašvaldību deputāti, tajā skaitā deputāti no Valsts pārvaldes komisijas, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (K) padomnieks un Ķekavas novada domes deputāts Andris Vītols, KNAB pārstāve Iluta Kalniņa, Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Māris Knoks un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Kristīne Kinča. Tajā varēs piedalīties arī ikviens iepriekš reģistrējies interesents, kurš būs gatavs iesaistīties sarunās par labo praksi šajā jomā.