Atpakaļ

Notiks diskusija par mākslīgā intelekta regulējumu Eiropā

Eiropas Savienības mājā un tiešsaistē šodien plkst.10 notiks diskusija par mākslīgā intelekta regulējumu Eiropā.

EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas deputāts Ivars Ijabs (AP) ar iesaistīto nozaru pārstāvjiem diskutēs par paredzamo mākslīgā intelekta regulējumu Eiropas Savienībā (ES).

EP šī gada 14.jūnijā apstiprināja savu nostāju sarunām ar dalībvalstu pārstāvjiem par pirmajiem droša mākslīgā intelekta noteikumiem pasaulē.

Saskaņā ar Mākslīgā intelekta akta projektu Eiropā izstrādātajam un izmantotajam mākslīgajam intelektam būs pilnībā jāatbilst ES tiesībām un vērtībām, tostarp principam, ka mākslīgo intelektu pārrauga cilvēks. Būs arī jāgarantē cilvēku drošība, privātums, informācijas atklātība, nediskriminācija un sociālā un vides labklājība.

EP un ES Padome kopīgi pieņem ES likumus daudzās jomās. ES likumi pēc tam ir daudzu ES valstu likumu pamats. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti ES lēmumos. Lai arī Eiropas Komisija (EK) ir vienīgais ES likumu – regulu un direktīvu – ierosinātājs, EP var norādīt, kādi jauni tiesību akti būtu vēlami vai atjaunināmi esošie, un prasīt EK, lai tā sagatavo likumdošanas priekšlikumus.

Šī diskusija Latvijas interešu grupu pārstāvjiem būs iespēja paust viedokli Mākslīgā intelekta aktu, kura galīgā redakcija vēl jāizstrādā EP un ES Padomes sarunās.

Pasākumā piedalīsies EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas deputāts Ijabs, Augstākās tiesas Civillietu departamenta zinātniski analītiskā padomniece un Rīgas Juridiskās augstskolas lektore Viktorija Soņeca, Latvijas jaunuzņēmumu organizācijas TechHub Riga līdzdibinātājs Ernests Štāls, Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras vadītājs Mārtiņš Daugulis, “KPMG Lighthouse” datu, mākslīgā intelekta un jaunāko tehnoloģiju izcilības centra vadītājs Pēteris Daliņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.