Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Notiks divi pasākumi pret “Sadales tīkla” tarifu straujo kāpumu

Šodien Rīgā plānoti divi protesta pasākumi pret “Sadales tīkla” tarifu straujo kāpumu.

Politiskā partija “Platforma 21” pieteikusi ieceri plkst.11 rīkot piketu pie Saeimas, kurā kopā ar divām reģionālajām partijām plāno protestēt pret “Sadales tīkla” tarifu kāpumu.

Pasākuma rīkotāji vērtē, ka jaunie tarifi ir nesamērīgi, ekonomiski nepamatoti, netaisnīgi un pretrunā ar valsts politiku attiecībā uz energoneatkarības palielināšanu. Tie vēl vairāk pasliktina vairumu mājsaimniecību jau tā grūto finansiālo situāciju, veicina inflāciju un palielina sociālo spriedzi, pauž partija.

Jo īpaši tarifi esot netaisnīgi pret mājsaimniecībām, iedzīvotāju vidusslāni, mazajiem uzņēmumiem, ikvienu iedzīvotāju, kas valdības rosināti izvēlējušies “Zaļā kursa” apkures aprīkojuma veidus, nomainījuši gāzes katlus uz siltumsūkņiem, ieviesuši elektroenerģijas taupības pasākumus un uzstādījuši saules paneļus, vērtē piketa pieteicēji un aicina Saeimu nekavējoties rīkoties, lai atceltu jaunos elektroenerģijas sadales tarifus.

Protesta akcijas rīkotāju aicinājumu parakstījis arī Vidzemes partijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un partijas “Apvienība iedzīvotājiem” valdes loceklis Kaspars Upacieris.

Savukārt plkst.18 Rīgā plānots rīkot protesta gājienu. Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 200 cilvēkiem.

Protesta mērķis ir apturēt “Sadales tīkla” tarifu pieaugumu, izvērtēt to pamatojumu un pieprasīt tūlītēju valdības rīcību.

Plānots, ka gājiens sāksies plkst.18 no Pulkveža Brieža ielas 12, kur atrodas “Sadales tīkla” akcionāra “Latvenergo” korporatīvās vadības ēka, un noslēgsies pie Ministru kabineta.

Starp pasākuma rīkotājiem norādīti “Konservatīvās partijas” biedri. Piemēram, Jānis Svemps startēja Rīgas domes vēlēšanās no “Jaunās konservatīvās partijas”, savukārt Andris Vītols no šīs partijas ievēlēts Ķekavas novada domē.

Kā ziņots, 1.jūlijā stājās spēkā “Sadales tīkla” un pārvades sistēmas operatora “Augstsprieguma tīkls” jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

“Sadales tīkla” jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk – apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

“Sadales tīkls” ir valstij piederošajā “Latvenergo” koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.