Atpakaļ

Notiks dizaina jaunumu pasākums “Dizaina atvasara”

Šodien “xcelsior” dizaina telpā Pārdaugavā, Uzvaras bulvārī 9, plkst.18 notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums “Dizaina atvasara”, kura fokusā būs produktu dizains, informēja Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

Viņa atzīmēja, ka laba dizaina produkts ir ne tikai estētiski pievilcīgs, bet tam piemīt arī izcila funkcionalitāte un veiktspēja.

“Produktu dizaineri mūsdienās strādā roku rokā ar inženieru komandām, lai nodrošinātu formas un funkcijas nevainojamu saskaņošanu. Optimizējot materiālu izvēli, konstrukcijas integritāti un lietojamības apsvērumus, produkti kļūst uzticamāki, efektīvāki un lietotājam draudzīgāki,” sacīja Danosa.

Pasākumā būs iespēja apskatīt šī gada Latvijas Dizaina gada balvas produkta dizaina kategorijas uzvarētāju militāro transportlīdzekli “VR-1-FOX” un dzirdēt trīs produktu dizaineru prezentācijas par aktuāliem darbiem un pieredzi produktu veidošanā, uzdot jautājumus un apspriest interesējošās tēmas neformālā gaisotnē.

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Darbu iesniegšana “Latvijas Dizaina gada balvai 2024” būs atvērta divos periodos: rudens pieteikšanās konkursam būs no 2023.gada 1.oktobra līdz 31.oktobrim, bet ziemas pieteikšanās – no 2024.gada 2.janvāra līdz 31.janvārim.

Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem.