Atpakaļ

Notiks kustības “Bio cikls” atklāšana

Šodien plkst.15.30 Ulbrokā, Institūta ielā 15/17/19, notiks kustības “Bio cikls” atklāšanas pasākums, informēja Ropažu domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Skrastiņa.

Pasākumu atklās Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne (LA), informējot par “Bio cikla” projektu un izdalot bio atkritumu šķirošanas komplektus iedzīvotājiem.

Pasākumā plānota arī atkritumu šķirošanas meistarklase, kā arī “CleanR” talismans – čaklā Skudra – stāstīs bērniem par tīras vides uzturēšanu un planētas saudzēšanu.

Kustība “Bio cikls” simbolizē bio atkritumu atjaunojamību un iespēju tos izmantot kā resursu.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, bio atkritumu ceļa sākuma punkts ir katra cilvēka virtuvē, tāpēc kustības centrālā aktivitāte būs bio atkritumu šķirošanas pilotprojekts ar mērķi noskaidrot, vai ērtāku bio atkritumu šķirošanas apstākļu nodrošināšana ietekmē savākto bio atkritumu saturu un apjomu.

Tādējādi pilotprojekta ietvaros iedzīvotājiem tiks izdalīti bio degradējamie maisiņi, šiem atkritumiem piemērota atkritumu tvertne.

Pilotprojekts ilgs līdz nākamā gada februārim, un tajā piedalīsies ap 5000 iedzīvotāju dažādos Latvijas reģionos, kā arī biroji un ēdinātāji no katra reģiona.

Kustības ietvaros plānoto aktivitāšu mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību bio atkritumu šķirošanai un tās ieguvumiem, kā arī iemācīt atkritumu šķirošanas pamatprincipus.