Atpakaļ

Notiks Latvijas kausa basketbolā izloze

0
“Užavas” Latvijas kausā basketbolā šodien notiks pretinieku izloze.

Izloze Latvijas Basketbola savienības (LBS) “Facebook” kontā notiks plkst.11.

Latvijas kausa izcīņas 2023./2024.gada sezonas turnīram ir pieteikušās 20 komandas.

Uzvarētājus noskaidros sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentīsies divu spēļu sērijās, bet jaunie kausa ieguvēji kļūs zināmi vienā finālspēlē.

Atšķirībā no divām iepriekšējām sezonām šoreiz pirms izlozes komandas netika sadalītas grozos, ņemot vērā ģeogrāfiskos kritērijus.

Pirmajā un otrajā kārtā piedalīsies 13 komandas. Latvijas pēc spēka otro līgu jeb Nacionālā basketbola līgu pārstāvēs “Kandava”/”Anzāģe”, “Jelgava”, “Gulbenes Buki”/BJSS, RSU/”VEF Rīga”, “Ķekava”, “Grobiņa”, “Limbaži”, “Tukums”/TSS, “Sigulda”/”Modern house” un Salaspils Sporta skola, bet no pēc spēka trešā turnīra jeb Reģionālās basketbola līgas kausa izcīņā piedalīsies “Jaunpils”, “Cēsis”/”Cēsu sporta skola” un “Cēsis”/BVBS.

Izloze noteiks, kuras divas komandas (viens pāris) spēlēs pirmajā kārtā, kā arī noteiks komandu pārus otrajā kārtā.

Trešajā kārtā sešiem otrās kārtas uzvarētājiem pievienosies sešas “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) komandas – “VEF Rīga”, “Liepāja”, “Ventspils”, “Latvijas Universitāte”, “Ogre”, “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola” un “Rīgas Zeļļi”.

Ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā seši trešās kārtas dueļu uzvarētāji izveidos trīs pārus, noskaidrojot trīs pusfinālistus.

Piektajā kārtā (pusfinālā) trijiem ceturtdaļfināla uzvarētājiem pievienosies Čempionu līgā startējošā “VEF Rīga”.

Pirmās kārtas spēles plānotas no 17. līdz 25.oktobrim, otrā kārta – no 31.oktobra līdz 15.novembrim, trešā kārta – no 28.novembra līdz 16.decembrim, ceturtdaļfināli – no 5. līdz 20.janvārim, pusfināli – no 26.janvāra līdz 3.februārim, finālspēle – 17.februārī.

Pagājušajā sezonā “VEF Rīga” otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot “Liepāju”.

Latvijas basketbola kausa izcīņa iepriekš notika no 1948. līdz 1994.gadam. Atjaunojot turnīru, par tā ģenerālsponsoru kļuva “Užavas alus” darītava.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.