Atpakaļ

Notiks Latvijas Valsts pirmā prezidenta 164.dzimšanas dienai veltīts pasākums

Jāņa Čakstes dzimtas pārstāvji sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību šodien plkst.15 Čakstes mājā “Auči” rīkos pirmā Latvijas Valsts prezidenta 164.dzimšanas dienai veltītu atceres pasākumu.

Katru gadu piemiņas pasākuma laikā kādam no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studentiem tiek pasniegta Čakstes stipendija. Šogad stipendiju saņems Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesionālās bakalaura studiju programmas Lauksaimniecība 4.kursa studente Sāra Meirēna.

Pasākumā koncertēs Valgundes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Krastu balsis” (vadītājs – Dāvis Beitlers). Koncertprogrammu caurvīs Latvijas un latvisko pamatvērtību saglabāšanas tēma dažādās tās šķautnēs, atceroties arī Čakstes nozīmi šogad aktuālajā Dziesmu svētku tradīcijā.

Latvijas Valsts pirmā prezidenta Čakstes dzimtas mājās “Auči”, kas atrodas Jelgavas novada Salgales pagastā, ir dzimtas izveidota un uzturēta prezidenta piemiņas vieta, kura piedāvā iespēju izzināt Čakstes dzīves būtiskākos notikumus personības veidošanās ceļā, diskutēt par viņa vērtību sistēmu, demokrātiju kā kompromisu mākslu un kalpošanu sabiedrībai, kā arī caur dzimtas likteņstāstiem izsekot Latvijas vēstures notikumiem no 19.gadsimta beigām līdz pat mūsdienām, pārliecinoties, kāda nozīme cilvēka dzīvē ir ģimenei un dzimtas saitēm.