Atpakaļ

Notiks Nacionālais dzejas slama čempionāts

“MMājā” šodien plkst.19 notiks Nacionālais dzejas slama čempionāts, kura uzvarētājs kļūs par pirmo Latvijas pārstāvi Eiropas dzejas slama čempionātā, informēja mākslas centra “Totaldobže” vadītājs Kaspars Lielgalvis.

“Totaldobže” ir uzņēmies iniciatīvu nodrošināt pirmo Latvijas dalību Eiropas dzejas slama čempionātā.

Eiropas mēroga dzejas slami-čempionāti tiek organizēti jau desmit gadus reizi gadā, katrreiz citā Eiropas pilsētā.

Nākamajā Eiropas dzejas slama čempionātā piedalīsies 25 Eiropas valstu Nacionālo dzejas slama čempionātu uzvarētāji. Tas notiks 2024.gadā no 11.janvāra līdz 12.janvārim Antverpenē, Beļģijā. Organizatori sola, ka tajā uzstāsies arī šī gada Brazīlijā notikušā Pasaules dzejas slama čempionāta uzvarētāja “Lady La Profeta” no Kolumbijas.

Latvijas nacionālajā dzejas slama čempionātā par ceļazīmi uz Antverpeni sacentīsies visi šogad notikušo regulāro dzejas slamu finālisti: Dita Vīksna, Viviāna Zariņa, Valters Liberts, Amanda Kaufmane, Roberts Brastiņš, Bils Lagūns, Ananastja un Liene Tīģere. Šī slama uzvarētājs iegūs ne tikai tiesības pirmo reizi pārstāvēt Latviju Eiropas dzejas slama čempionātā, bet arī saņems 200 eiro naudas balvu. Žūrijā būs rakstnieks Rihards Bargais, dzejniece Inga Pizāne un dzejnieks Dainis Deigelis.

Dzejas slams ir runātās dzejas konkurss, kurā profesionālas žūrijas un skatītāju balsojuma lēmumā tiek noskaidrots konkursa uzvarētājs. Slamā tiek vērtēts ne tikai dzejolis, bet arī tā izpildījums.

Dzejas slamā piedalās līdz 12 dalībniekiem. Tas notiek trīs kārtās, katrā nākamajā kārtā iekļūstot pusei no dalībniekiem, kas saņēmuši visaugstāko žūrijas un auditorijas vērtējumu.