Atpakaļ

Notiks tiešsaistes saruna par profesionālo izglītību “Kāpēc izvēlēties vai neizvēlēties profesionālās izglītības ceļu?”

Šodien plkst.14 tiešsistē norisināsies profesionālajai izglītībai veltīta tiešsaistes saruna “Kāpēc izvēlēties vai neizvēlēties profesionālās izglītības ceļu?”, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) vecākā informācijas speciāliste Alise Devjatajeva.

Tā būs pirmā no kopskaitā sešām “SkillsLatvia” sarunu studijas diskusijām, kuras vadīs TV personība un raidījumu vadītājs Uģis Joksts.

Sarunu būs iespējams skatīties tiešsaistē VIAA un “SkillsLatvia” “Facebook” kontos, kā arī portālā “Delfi.lv”.

Par nacionālo konkursu nozīmi profesionālās izglītības attīstībā un tās prestižu Latvijā diskutēs VIAA Karjeras atbalsta nodaļas vecākā eksperte Linda Kapteine, Valsts izglītības satura centra Profesionālās izglītības departamenta direktors Ronalds Saksons, biedrības “Pavāru klubs” valdes priekšsēdētāja Svetlana Riškova, Latvijas Darba devēju konfederācijas Enerģētikas nozares ekspertu padomes priekšsēdētājs, “Augstsprieguma tīkls” Releju dienesta vadītājs Māris Valdis Kalniņš, Rīgas Celtniecības koledžas direktors, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs, un Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute Marihina.

Vienlaikus diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par profesionālās izglītības saturu un attīstību, dažādu profesiju pieprasījumu darba tirgū un jauniešu karjeras izvēlēm.

Dalībnieki skaidros, kā kopš 2017.gada, kad Latvijā aizsākās “SkillsLatvia” meistarības konkursa tradīcija, ir mainījusies profesionālā izglītība un kādu ieguldījumu tajā sniedz konkurss.

Nākamās sarunas “SkillsLatvia” sarunu studijā kopā ar Uģi Jokstu būs iespējams apmeklēt “SkillsLatvia 2022” konkursa dienās 21. un 22.aprīlī Ķīpsalas izstāžu centrā vai skatīties tiešsaistē VIAA un “SkillsLatvia” “Facebook” kontos.

Šajās dienās Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2022”, kuru organizē VIAA.

Šogad 22 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs un par medaļām sacentīsies vairāk nekā 130 konkursanti no 32 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā.

Konkursam un tam paralēli notiekošajām aktivitātēm klātienē un tiešsaistē varēs sekot līdzi ikviens interesents. Ieeja pasākumā ir bez maksas.