Atpakaļ

Notiks velobrauciens pa Jaunliepāju un bijušā “Liepājas metalurga” teritoriju

Šodien plkst.18 notiks iedzīvotāju velobrauciens pa Jaunliepāju un bijušā “Liepājas metalurga” teritoriju, informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomniece Santa Margeviča.

Velobrauciens notiks kopā ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu (“Liepājas partija”), lai novērtētu Jaunliepājas mikrorajonā paveikto, kā arī iezīmētu un pārrunātu nākotnes attīstības vīzijas Jaunliepājā un bijušā “Liepājas metalurga” teritorijā.

Ansiņš informē, ka ar Jaunliepāju pilsētai saistīti lieli nākotnes plāni. Ir izstrādāts kanālmalas lokālplānojums, kas rada priekšnoteikumus dzīvas, aktīvas, labiekārtotas pilsētvides veidošanai ne vien kanālmalā, bet arī visā Jaunliepājas apkaimē.

“Bijušajā “Liepājas metalurga” teritorijā savukārt tiek likti pamati zaļa industriālā parka izveidei. Esmu drošs, ka šīs pārmaiņas iezīmēs pavisam jaunus vaibstus šajā pilsētas daļā un radīs arī jaunu dzīves ritmu tās iedzīvotājiem,” prognozē mērs. Viņam esot būtiski ne vien dalīties vīzijās, bet arī uzklausīt un ieklausīties liepājnieku priekšlikumos, jautājumos, ieteikumos un rūpēs.

Uz tikšanos velobraucēji plkst.18.00 aicināti pulcēties stāvlaukumā pie Liepājas Olimpiskā centra Brīvības ielā 39. Nepilnus 10 kilometrus garajā maršrutā iecerēts izbraukt pa atjaunoto Rīgas ielu un apmeklēt pagaidām slēgto Jaunās ostmalas teritoriju, kuru tuvākajā nākotnē iecerēts atvērt sabiedrībai. Velobrauciena noslēgumā būs iespēja izbraukāt plašo, ikdienā nepieejamo bijušā “Liepājas metalurga” teritoriju, kur Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis iezīmēs šīs teritorijas nākotnes attīstības scenārijus.

Lai dalītos ar savām vajadzībām un redzējumu par mikrorajona attīstību, uz velobraucienu aicināts ikviens liepājnieks, īpaši Jaunliepājas iedzīvotāji. Lietus gadījumā velobrauciens tiks pārcelts uz citu norises datumu.

Dažāda formāta klātienes un tiešsaistes tikšanās ar domes priekšsēdētāju Ansiņu tiek organizētas reizi ceturksnī. Līdz šim iedzīvotāji uz sarunām pulcējušies Ezerkrastā, Karostā, Vecliepājā, Ziemeļu priekšpilsētā un Zaļajā birzī.