Atpakaļ

Notiks Ziemeļu un Baltijas valstu Kopienas mākslas sadarbības tīkla veidots forums

“ISSP” galerijā šodien un rīt notiks Ziemeļu un Baltijas valstu Kopienas mākslas sadarbības tīkla veidots forums, kurā dažādu jomu mākslinieki, producenti un interesenti aicināti iepazīties ar kopienas mākslas projektu labās prakses piemēriem Baltijā un Ziemeļvalstīs.

Kā informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Ieva Hmieļevska, forumā plānots arī diskutēt par līdzdalības un kopienas mākslas izaicinājumiem gan miera, gan krīzes apstākļos. Forums ir plašāka projekta sastāvdaļa un tā uzdevums ir attīstīt starptautisku sadarbības tīklu, kurā Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona producenti un mākslinieku mijiedarbojas un apmainās ar pieredzi un zināšanām. Pasākums arī tiek rīkots, lai paplašinātu sabiedrības izpratni par kopienu mākslas projektiem un to nozīmi sabiedrības izaugsmē.

Kultūras projektu vadītāji un mākslinieki forumā dalīsies savā pieredzē par īstenotajiem kopienas mākslas projektiem Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā. Foruma ievadā kopienas mākslas eksperts Fransuā Matarasso, grāmatas “A Restless Art” autors no Lielbritānijas, iepazīstinās ar savu skatījumu uz līdzdalības un kopienas mākslas izaicinājumiem, balstoties savā ilggadīgā starptautiskā pieredzē.

Savukārt forumā otrajā dienā dalībniekiem būs iespēja piedalīties divās rosinošās darbnīcās producentes Ievas Niedres un režisores Kristas Burānes vadībā. Darbnīcas veltītas kopienas mākslas projektu attīstībai sarežģītās krīzes situācijās.

Hmieļevska norāda, ka kopienas māksla jeb “Community Art” paredz vietējās sabiedrības līdzdalību tādu mākslas projektu realizācijā, kas norit dialogā ar profesionāliem māksliniekiem un balstās uz kopienas vajadzībām, mākslas procesos iesaistot auditorijas, kuras citkārt mākslas norisēs nepiedalītos.

Pēc viņas paustā, lai gan kopienu kontekstā īstenoto projektu klāsts ir dažāds, veiksmīgākajos projektos uzsvars tiek likts uz dalībnieku attīstību, radošajiem procesiem un mākslinieciskajiem rezultātiem. Mākslas veidošana ar cilvēkiem prasa godīgus noteikumus un drošu vidi, kur cilvēki var apstrīdēt idejas, eksperimentēt, apgūt jaunas prasmes, izteikt savas domas un tikt cienīti un respektēti.