Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

NVA piedāvā bezmaksas konsultācijas darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti

Darba devējiem, kuri nodarbina vai plāno nodarbināt darbiniekus ar invaliditāti, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko bezmaksas tiešsaistes grupu konsultācijas par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem, informēja NVA.

Vēl ir iespējams pieteikties konsultācijām, kas norisināsies šomēnes – 25.jūlijā un 27.jūlijā, savukārt nākamajā mēnesī konsultācijas notiks 10.augustā, 16.augustā, 23.augustā un 30.augustā.

Konsultācijas laikā speciālists cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumos izskaidro valsts normatīvos aktus, kas regulē personu ar invaliditāti nodarbināšanu, informē par invaliditātes grupām, veidiem un nodarbināšanas specifiku, ņemot vērā invaliditātes veidu, stāsta, kādos gadījumos ir jāveic darba vietas pielāgojums, kā sekmēt darbinieka ar invaliditāti iekļaušanos darba vidē un darba kolektīvā, kā pārvarēt iespējamās komunikācijas grūtības, risināt problēmu situācijas u.c.

Konsultācijas notiek videokonferenču platformās “Zoom” vai “Team”. Darba devējus konsultē biedrības “Atbalsta un izaugsmes centrs “Alendum”” speciālisti. Lai piedalītos konsultācijā, nepieciešams dators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu, ieteicamas arī austiņas, mikrofons un web kamera, jo konsultācijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijā.

Pieteikšanās konsultācijām ir iespējama tuvākajā NVA filiālē. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA vietnes sadaļā “Kontakti”. Pēc pieteikšanās darba devējam tiks nosūtīta pieslēgšanās instrukcija un saite.

Konsultācijas darba devējiem par personu ar invaliditāti nodarbināšanas jautājumiem tiek rīkotas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros. 2023.gada pirmajā pusgadā ir notikušas 23 konsultācijas, kurās piedalījās 142 darba devēji.

NVA atgādina, ka iestāde darba devējiem piedāvā atbalstu bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku. Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā NVA darba devējam nodrošina ergoterapeita konsultāciju, dotāciju darba vietas aprīkošanai un dotāciju darba vadītāja apmaksai.

Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc darba tiesisko attiecību uzsākšanas. Kopā ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī nodarbinātais ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka vai atbalsta personas pakalpojums.