Olimpisko čempionu titula aizstāvēšanu ar uzvaru Parīzes olimpiskajās spēlēs sāk Latvijas 3×3 basketbolisti

Olimpiskie čempioni Latvijas 3×3 basketbolisti ar Zigmāru Raimo, Franci Lāci, Kārli Lasmani un Nauri Miezi sastāvā otrdien Parīzes olimpiskās spēles sāka ar uzvaru.

Latvija ar 21:14 pieveica Lietuvu.

Latvijas izlasē deviņus punktus, četras atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles sakrāja Miezis, septiņus punktus, trīs atlēkušās bumbas un vienu rezultatīvu piespēli – Lasmanis, četrus punktus un trīs atlēkušās bumbas – Francis Lācis, bet Raimo vienam punktam pievienoja četras atlēkušās bumbas un rezultatīvu piespēli.

Lietuviešiem Aurelijus Pukelis guva astoņus punktus, Gintauts Matulis sakrāja četrus punktus un četras atlēkušās bumbas, bet Evalds Džaugis – divus punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Latvieši bija precīzāki divpunktu metienos (6/18 pret lietuviešu 1/12), bet lietuvieši – viena punkta metienos (8/11 pret 8/14) un soda metienos (4/4 pret 1/2).

Latviešiem bija vairāk rezultatīvu piespēļu (4:1), bet lietuviešiem – bloku (3:0) un kļūdu (10:3).

Spēli ar precīzu soda metienu sāka Evalds Džaugis, bet Francis Lācis ar tālmetienu izvirzīja vadībā Latviju – 2:1. Pēc nepilnām divām spēlētām minūtēm Miezis ar tālmetienu panāca jau 5:1 pārsvaru.

Ceturtajā minūtē rezultātam kļūstot 8:3, piecus no astoņiem punktiem jau bija guvis Miezis.

Pēc Lāča bumbas trieciena grozā no augšas rezultāts kļuva 10:4, bet pēc Lasmaņa tālmetiena pēc spēlētām četrām minūtēm un 35 sekundēm – 12:4.

Pēc spēlētām piecām minūtēm un septiņām sekundēm lietuvieši jau bija sakrājuši piezīmju normu, nopelnot sesto piezīmi, un par katru nākamo piezīmi latviešiem bija jāmet divi soda metieni. Līdz šādai iespējai gan Latvija tika vien nedaudz vairāk nekā pusotru minūti pirms mača beigām.

Gintauts Matulis iemeta tālmetienu, vienu punktu no groza apakšas guva Aurelijus Pukelis, pietuvojoties līdz 7:12, taču Lasmanis ar divpunktu metienu panāca 14:7.

Matulis pēc Latvijas komandas sestā pārkāpuma ar divpunktu gājienu pietuvināja Lietuvas izlasi līdz 9:14.

Komandām apmainoties ar rezultatīviem viena punkta metieniem, Miezis ar tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē panāca 19:12, uz ko ar diviem precīziem soda metieniem atbildēja Pukelis.

3,5 sekundes pirms mača beigām uzvaru ar tālmetienu panāca Miezis.

Trešdien Latvija tiksies ar Nīderlandi, kas otrdien ar 21:16 pieveica Ķīnu.