Atpakaļ

Otrdien pieķerti 10 dzērājšoferi, tostarp 6 stiprā reibumā

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi desmit autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem sešiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti četri stipri iereibuši šoferi un divi autovadītāji reibumā līdz 1,5 promilēm, Zemgalē pieķerti divi vieglāk iereibuši autovadītāji, bet Latgalē un Vidzemē konstatēts pa vienam smagi iereibušam autovadītājam.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī neviens no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem nebija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, liecina policijas apkopotie dati.

Diennakts laikā Valsts policija ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 376 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 175 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi, liecina policijas apkopotie dati.