Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Otrdien pieķerti astoņi stipri piedzērušies autovadītāji

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija (VP) uz Latvijas ceļiem apturējusi desmit autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem astoņiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina VP apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti pieci stipri iereibuši šoferi, Latgalē – divi, Zemgalē konstatēti divi spēkratu vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija organismā bija zem 1,5 promilēm, bet Vidzemē apturēts viens stipri piedzēries autovadītājs.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī neviens no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem nebija sēdies pie stūres savam transportlīdzeklim, līdz ar to konfiscēts neviens spēkrats netiks, toties dzērājšoferiem būs jāmaksā valstij naudas summa atkarībā no pārkāpumā izmantotā transportlīdzekļa vērtības.

Diennakts laikā VP ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 427 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 165 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi un pieķerti divi agresīvi braucēji, liecina policijas apkopotie dati.