Atpakaļ

Pagājušajā diennaktī pieķerti 13 transportlīdzekļu vadītāji par braukšanu alkohola reibumā

Uz Latvijas autoceļiem pagājušajā diennaktī pieķerti 13 transportlīdzekļu vadītāji par braukšanu alkohola reibumā, pavēstīja Valsts policijā.

Par braukšanu reibumā seši transportlīdzekļu vadītāji pieķerti Rīgas reģionā, trīs Zemgalē, divi Vidzemē un pa vienam Kurzemē un Latgalē.

Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un 11 kriminālprocesi. Automašīnas konfiskācija tiks piemērota septiņos gadījumos.

Pagājušajā diennaktī uz Latvijas autoceļiem pieķerti kopumā 125 atļautā braukšanas ātruma pārsniedzēji, tostarp Vidzemē – 40, Rīgas reģionā – 36, Latgalē – 29, Kurzemē – 11, bet Zemgalē – deviņi.

Vienlaikus septiņi autovadītāji pieķerti par agresīvu braukšanu, tostarp pa trim Rīgas reģionā un Kurzemē, bet viens Latgalē.

Kopumā ceļu satiksmes jomā pagājušajā diennaktī pieņemti 363 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tostarp Latgalē fiksēti 107 administratīvie pārkāpumi, bet Vidzemē – 91.

Jau vēstīts, ka 2022.gada novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes.

Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.